Ardahan ve Kars’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlananlar yaşlılar başta olmak üzere 13 bin 198 kişinin ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılandı.

Ardahan ve Kars’ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlananlar yaşlılar başta olmak üzere 13 bin 198 kişinin ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılandı.

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde kalan çok sayıda kişi, Ardahan'da 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor.

Bu kapsamda Ardahan'da Valilik koordinasyonuyla oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu da yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunanların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı yaptığı açıklamada, her gün yeni kişilere ulaşmanın ve bu vatandaşlara hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kentte 6 bin 965 kişiye ulaşıldığını aktaran Masatlı, çağrılara uyup zorunlu olmadıkça evden çıkmayan Ardahanlılara teşekkür etti. Vefa Sosyal Destek Grubu mensuplarının şehir merkezinden en uzak noktaya kadar hizmeti aksatmadan götürdüğünü dile getiren Masatlı, Ardahanlılarla bu süreci en az hasarla atlatacağız, buna inancım tamdır. Çünkü devlet ve millet iş birliğini bu süreçte en üst seviyede gördük ve şahit olduk. Altını çizerek söylüyorum, bu bizim için gurur verici tablo. Devlet olarak milletimizin yanındayız, hizmetindeyiz, ne tür ihtiyacı varsa yanına koşuyoruz, koşacağız dedi.

Kars'ta da valilik koordinasyonuyla oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu da yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılıyor. Valilikçe oluşturulan 314 kişilik grup, bugüne kadar 6 bin 233 kişinin talebine cevap vererek ihtiyaçlarını giderdi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • 13 bin 198 kişinin ihtiyaçları karşılandı