Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimi 1 Mayıs 2018 Salı günü yapılacak.

 

17 Mart 2018 Cumartesi günü yapılan ve kura ile belirlenen Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri yapılan itiraz üzerine YSK tarafından iptal edilmişti. İptal ardından AŞOB’ un seçimi 29 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, 1 Mayıs’ta yapacağı seçimde zamanında yapılan ve daha sonra YSK tarafından iptal edilen AŞOB Yönetiminin Odalar Birliği seçiminde oy kullanmayacak.

Konu hakkında ASEOB Yönetiminin böyle bir ortak karar aldığı öğrenilirken,  Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimi belirlenen tarihte yapılacağı, Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimleri de zamanında yapıldı ancak iptal edilmesi nedeniyle ASOBB seçimini etkilemeyecek.  Yeni seçilecek AŞOB Yönetimi Birlik seçiminde oy kullanamayacak. AESOB seçiminde Ardahan ve Göle Esnaf Sanatkarlar Odası ile mevcut birlik seçimi oy kullanacak.

 

AŞOB’A 3 KİŞİLİK KAYYUM ATANDI

Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına kayyum atanmasına ilişkin 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanununun 49’uncu maddesinin 13’cü bendinde seçimlerin tamamının iptali halinde seçimleri yenileninceye kadar geçen sürede Yönetim Kurulu Görevini yapmak üzere Odalarda Birlik, Birlik ve Federasyonda Konfederasyon, Konfederasyonda ise Bakanlık tarafından Genel Kurul üyeleri arasında üç kişilik bir kurul atanır denmektedir.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından alınan kararda şu ifadelere yer verildi: “Birliğimiz Yönetim Kurulu İlgili maddeye göre Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına 29.04.2018 tarihine kadar Yönetim Kurulu Görevini yapmak üzere Yüksel Özcan, İlhan Şit ve Sait Aydın’ın atanmasına yönetim kurulunun 04.04.2018 tarih ve 9 sayılı kararı ile karar verilmiş olup tarafınızdan gerekli işlemlerin ivedilikle yapılarak Birliğimize ivedi olarak bilgi verilmesini bilgilerinize arz ederiz.”

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • AESOB seçiminde AŞOB devre dışı