24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesinde AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuruları 2 Mayıs’ta sona erdi.

Aday adaylık başvurularının ardından Türkiye genelinde olduğu gibi AK Parti Ardahan’ da temayül yoklaması gerçekleştirilecek.

24 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimler öncesi AK Parti’de milletvekilli aday adaylığı başvuruları tamamlandı.  24 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti’den Ardahan milletvekili aday adayı olan isimler için 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü temayül yoklaması yapılacak

Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın Kars’ta yapılacak temayül yoklamasında görev aldığı öğrenilirken, Ak Parti Ardahan Milletvekili aday adayları olan temayül yoklamasında yarışacak.

AK Parti Genel Merkezi tarafından Ardahan’da temayül yoklaması Gençlik Merkezi Toplantı salonunda 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Temayüle aday adaylığı başvurusu yapan 7 kişi girerken, mevcut milletvekili temayüle girmeyecek. Temayülde tüm ilçelerin ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, il ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimiyle demokrasi hakem heyeti, disiplin kurulu üyeleri, mahalle başkanları, eski milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri oy kullanacak. Temayüle Ak Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, MKYK üyeleri İsa Sinan Göktaş ve Belçin Hava Öztürk katılacak. 

ADAY LİSTESİ 21 MAYIS'TA AÇIKLANACAK

AK Parti Ardahan İl Başkanı Mutlu Şanlıtürk, temayül yoklamasında partililerin görüşlerinin alınacağını belirterek, “Temayülde oy kullanacaklardan milletvekili adayı olarak görmek istedikleri 2 aday adayının isimlerini kutucuklara işaretlemeleri istenecek. Temayülün ardından sonuç açıklanmayacak. Temayül yoklaması adaylarımızın belirlenmesinde izlenen yöntemlerden bir tanesi. Aday listemiz kesinleştikten sonra 21 Mayıs’ta açıklanacak. Şölen havasında bir temayül yoklaması yapacağız. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi. 

MÜLAKATLAR 7 MAYIS’TA

Temayül yoklamasının ardından, 7 Mayıs Pazartesi gününden itibaren aday adayları ile mülakatlar yapılacak. Bunun için de AK Parti yönetimi hazırlıklarını tamamladı. Bir genel başkan yardımcısının başkanlığında dörder kişiden oluşan 14 alt komisyon kurulacak. Bu komisyonlarda, bir MKYK üyesi, bir kadın kolları MKYK üyesi, bir de gençlik kolları MKYK üyesi bulunacak. 14 alt komisyondan her biri en az 500 aday adayı ile yüz yüze mülakat yapacak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • AK Parti'de temayül heyecanı