Ardahan Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Dr. Erdoğan Çolak görevine başladı

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 30.01.2015 14:33:10 Toplam 3435 defa okunmuştur.

Ardahan Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Dr. Erdoğan Çolak görevine başladı

 

  Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği'ne atanan Dr. Erdoğan Çolak, şehrimize gelerek yeni görevine başlamıştır.

                 Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği kurucu Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Demiral’ın  Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine gitmesiyle boşalan bu  göreve komşu ilçemiz Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erdoğan Çolak’ın atanması halk arasında ve sağlık camiasında olumlu bulunarak, memnuniyetle karşılanmıştır.

Gazetemiz muhabirinin dün makamında ziyaret ettiği Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Çolak, “Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevi öncesinde Şavşat Devlet Hastanesinde birlikte çalıştığımız  Op. Dr. Sayın Gökhan Demiral; Rize’ye tayininin çıkması ile birlikte Ardahan’a gelmem önerisinde bulundular. Bunun üzerine Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Sayın Orhan Atalay ile görüşmelerde bulunduk. Buraya gelmeme referans olmaları sonucu başvuru yaptım. Böylece Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atanmam gerçekleşmiş oldu. 16 yıldır Şavşat’ta görev yaptığım için komşu ilimiz olan Ardahan’a sık sık gelirdim. Yani bölgeyi yakından tanıyorum. Ardahan Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Devlet Hastaneleri ile diğer birimleri, şu anda en mükemmel sağlık hizmetleri sunma konumuna gelmişler. Bunu sağlayan Kamu Hastaneleri Birliği kurucu Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Demiral ile tüm ekibine teşekkür ediyorum. Bizde başlatılan sağlık hizmetlerinin daha iyi noktalara gelebilmesi için var gücümüzle çalışacağızdemiştir.

Şavşatlı hemşehrilerimizden alınan bilgilere göre, uzun süredir Şavşat Devlet Hastanesinde görev yapan Dr. Erdoğan Çolak’ın, idarecilik tecrübesi ve insani yapısı ile Ardahanlıların sevgi-saygı duydukları önceki Genel Sekreterimiz Op. Dr. Sayın Gökhan Demiral’ı aratmayacak ve koltuğunu eksiksiz olarak dolduracak kapasiteye sahip olduğu; Dr. Çolak’ın Hastanelerimizde görevli doktor, sağlık ve idari personelle kuracağı samimi diyalog ile sağlık hizmetlerini sorunsuz sunacağına güvenilmektedir.

Deneyimli idarecilik kapasitesi ve üstün insani vasıflarıyla dikkat çeken Dr. Erdoğan Çolak’ı yeni görevinden dolayı gazetemiz adına kutlar, başarılar dileriz.                                                                                          

Ardahan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevine başlayan Dr. Erdoğan Çolak’ın özgeçmişi özetle şöyledir: 1972 yılında Rize’de doğdu. İlk ve  orta öğrenimini Rize ilinde tamamladı. 1998 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılı Ocak ayında Artvin İli Şavşat ilçesi Devlet Hastanesinde göreve başladı.

            2002-2008 yılları arasında Artvin İli Şavşat ilçesi Devlet Hastanesinde Başhekimlik, 2008-2010 yılları arasında Şavşat ilçesi Sağlık Grup Başkanlığı görevinde bulundu. 2012 yılında 663 sayılı KHK ile tekrar Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine başladı. 2015 yılı Ocak ayından itibaren Ardahan İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevini yürütmeye başlamıştır.

           Dr.Erdoğan ÇOLAK, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahan Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine atanan Dr. Erdoğan Çolak görevine başladı