Ardahan Kura Nehri Kıyısı Sosyal Yaşam Alanına Dönüşüyor

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 26.11.2022 09:41:29 Toplam 294 defa okunmuştur.

Kura Nehri kıyısı sosyal yaşantıya yönelik projelerle yaşam alanına dönüşüyor. Kura Nehri’ni sosyal yaşamın bir parçası haline getirmek için harekete geçen Ardahan Belediyesi, projeleri bir bir hayata geçiriyor.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in girişimleri sonucunda Ardahanlı iş insanı Selami Erdoğan’ın babası anısına Kura Nehri Bungalov evler civarında yaptırdığı “Sabri Erdoğan Asma Köprüsü” Ardahanlıların büyük beğenisini kazandı.

Sabri Erdoğan Asma Köprüsü hatıra fotoğrafları çektirenlerin yeni mekânı oldu. Sağlam mimari ve dayanıklılığı ile beraber devasa uzunluğuyla dikkat çeken asma köprü, vatandaşların Kura Nehrini karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçmelerine imkân tanıyor. Kura Nehri çevresinde yürüyüş yapan vatandaşlar asma köprüde hatıra fotoğrafı çekilirken, anı ölümsüzleştiriyor. Köprünün yanı sıra devasa büyüklükte yaptırılıp asılan Mustafa Kemal Atatürk’ün Damal’a yansıyan silueti posteri muhteşem görüntü oluşturuyor.

Göreve geldiği günden bu yana Ardahan’ın çehresini değiştirecek birçok projeyi hayata geçiren Başkan Faruk Demir, Kura Nehri’ne yaptırılan asma yaya köprüsünün yanı sıra yapımı tamamlanmak üzere olan Bungalov Evleri ile Kura Nehri’ni yaşam alanı haline getirmeyi hedefliyor.

Ardahan Kura Nehri kenarında muhteşem doğası ile öne çıkan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) destekli 10 adet bungalov ev ve restoran kısa sürede hayata geçirilecek.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in özverili çalışmalarıyla yaptırılan bungalov evler, doğayla iç içe tatil yapmak isteyenleri ağırlayacak.

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • Ardahan Kura Nehri Kıyısı Sosyal Yaşam Alanına Dönüşüyor