Tarım Bakanı Danışmanı Prof. Dr. Yunus Kılıç Kars Milletvekilli aday adayı oldu

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 04.05.2018 20:27:17 Toplam 958 defa okunmuştur.

Bir önceki dönem AK Partiden Kars Milletvekilliği görevinde bulunan ve bu dönem içerisinde Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay ile birlikte hareket ederek Ardahan’a da desteklerde bulunan Tarım Bakanı Danışmanı hemşerimiz Prof. Dr. Yunus Kılıç, 24 Haziran 2018’de yapılacak olan seçimlerde Kars Milletvekilliği için aday adayı oldu.

Yunus Kılıç, aday adaylığı başvuru dosyasını AK Parti Genel Merkezi'ne teslim etti. Kılıç yaptığı açıklamada, bilim adamı olarak memleketine hizmet etmenin yanı sıra AK Parti ile siyasete girerek bu alanda da hem ülkesine, hem memleketi Kars’a ve hem de bölgemize hizmet ettiğini bildirdi.

24. dönem Milletvekilliğinin sona ermesinin ardından partisinden ve bölgesine hizmetten asla kopmadığını belirten Kılıç, halen Tarım Bakanı Başdanışmanı olarak bölgesine ve memleketine hizmet ettiğini vurguladı.

Türkiye ve Kars için bu seçimlerin çok önemli olduğunun altını çizen Kılıç: Bu son seçimler Türkiye için çok önemlidir. Hatta İslam alemi için çok önemlidir. Zincirlerini kırmak, şaha kalkmak isteyen Türkiye’yi çeşitli ayak oyunlarıyla durdurmaya çalışan şer güçler var. Kars halkı olarak buna hep birlikte dur diyerek, ülkemizi ve Karsımızı şaha kaldıracağız. Çok şükür son yıllarda ülkemiz ve Kars güzel hizmetler aldı. Özellikle Sayın Bakanımız Ahmet Arslan beyin siyasette olması tek Karslıların değil, Ardahan ve Iğdırlıların da elini güçlendirdi.
Bu gücü de arkamıza alarak bölgemizi ciddi şekilde kalkındırabiliriz. Bunu da bu seçimlerde hep birlikte birbirimize kenetlenerek,
hem Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ı Başkan seçerek, hem de partimizi Ankara’ya güçlü göndererek göstereceğiz. açıklamasında bulundu.
Prof. Dr. Yunus Kılıç, kendi alanı olduğu için Tarım Bakanlığında bölge halkının sorunlarını çözmeye de büyük katkı sağladığını belirterek, İnşallah siyasetin içerisine girdiğimizde elimiz daha güçlü olacak, çiftçilerimizin sorunlarını daha kısa sürede çözeceğiz. dedi.
23 Şubat Gazetesi

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Tarım Bakanı Danışmanı Prof. Dr. Yunus Kılıç Kars Milletvekilli aday adayı oldu