23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ardahan’da renkli görüntülere sahne oldu.

Valilik önünde planlanan kutlamalara, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, diğer yetkililer, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.
Burada günün anlam ve önemine belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu yaptı.
Çerkezoğlu, ''Aydınlık yarınlarımızın ve geleceğimizin emaneti sevgili çocuklarım, Gazi Mustafa Kemal’in emaneti Cumhuriyetimizin gençleri ve geleceğimizin mimarı olarak damarlarınızda taşıdığınız asil kanın gücünü hissedin. Okuyan araştıran sorgulayan bilim ve teknolojiyi gerekli bir şekilde kullanan milli ve manevi değerleriyle, insan hayatının haklarına saygılı kendine güvenen bireyler olmak için mücadele edin. Böyle yetiştiğiniz müddetçe ülkemiz ve insanlık adına büyük başarılara imza atacağınıza eminiz, ve sizlere güveniyoruz'' dedi.
Törende 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla il genelinde yapılan resim, şiir ve kompozisyon dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vali Mehmet Emin Bilmez tarafından verildi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlamaları halk oyunları ve spor gösterileriyle sona erdi. 

Vali Bilmez, koltuğunu çocuk Vali Cemre Su Erbudak’a bıraktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Vali Mehmet Emin Bilmez, makam koltuğunu TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Cemre Su Erbudak’a devretti.

Vali Bilmez’in makamında gerçekleşen temsili yer değiştirmeye, çocuk Cemre Su Erbudak ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri ve öğretmenler katıldı. Çocuk Cemre Su Erbudak, Valilik makamında oturmaktan gurur duyduğunu belirtti. Vali Erbudak’ın ilk icraatı ise İl Jandarma Komutanını arayıp, köy okullarında okul güvenliği hakkında bilgi alıp, tedbirlerin arttırılması yönünde talimatlar vermek oldu.
Vali Mehmet Emin Bilmez, çocukların 23 Nisan Bayramını kutladı.

Minik öğrenciler 23 Nisan'da Rektör oldu

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Halit Paşa İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Ahmet Yıldırım, Elif Polat, Gamze Aktürk ve Sınıf Öğretmeni Hanifi Erbil'i Rektörlük makamında ağırladı.

Sırayla rektörlük koltuğuna oturan öğrenciler Rektör Prof. Dr. Biber'e eğitim ile ilgili projelerini anlattı. Öğrencilere ikramlarda bulunan Üniversite Rektörü Dr. Biber, bir süre öğrencilerle sohbet ederek hediye takdiminde bulundu.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Başkan Köksoy'dan 23 Nisan mesajı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yayınladığı mesajla kutladı.
Başkan Köksoy, yayınladığı mesajında;Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yıldönümünü ve aynı zamanda 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı gururla kutlamaktayız. Atatürk önemli günü çocuklara armağan ederek, Türkiye Cumhuriyetinin, çocuklarımız ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancını da belirtmiştir. 98 yıl önce Milletimizin bağımsızlık iradesi olan TBMM'nin açılışının yıldönümünü ve 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve Onun silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahan'da 23 Nisan coşkusu