Ardahan’da seçim bitmiş, kavgası devam ediyor Kasım Tırpancı

Ardahan’da seçim bitmiş,

 kavgası devam ediyor

                                          Kasım Tırpancı

                Mahalli seçimlerin ülke genelinde ve Ardahan’da ufak-tefek olaylar dışında huzur ortamında geçmesi memnuniyet verici bir durumdur. Seçimlerin genellikle AKP ile CHP arasında geçeceği daha önceden gazetemizde yer almıştı. Netice de öyle oldu. Seçmen CHP ile AKP’ye yöneldi. Seçimler halkın tertemiz tercihiyle CHP’nin zaferi ile sonuçlandı. Ardahan’da uğrunda bütün mücadelelerin verildiği seçim bitmiş, yorgan gitmiş, ancak kavgası halen devam ediyor. Bu kavgayı da bazı ihanetçi takımları körüklüyor ve vatandaşlar da onların arkasına takılıyorlar.

                Seçimler geride kaldığı halde, kayıp ile kazanmanın hesapları yapılırken, parti içi ve partiler arası kırgınlıklara yönelik kışkırtıcılıkla tanınan şer grupları ortaya çıkmış, uyduruk dedikodularla toplumun huzurunu bozmanın gayreti içindeler.  Alınan seçim sonuçlarına göre Ardahan halkı onurluca oyunu kullanmış, ilimizi en mükemmel şekilde idare edecek eğitimli, deneyimli ve saygın şahsiyetler olan Yunus Baydar ile Faruk Demir’i tercih etmiştir. Bu da seçmenimizin güçlü iktidar ve güçlü muhalefet doğrultusunda oyunu kullandığını, yalan-yanlış vaat ve her hangi bir çıkar karşılığında oy kullanmadığını ortaya koymuştur.

                Halkın yüksek düzeydeki tertemiz oyunu alan AKP adayı Yunus Baydar ile CHP adayı Faruk Demir’in başarılarını istismar etmek isteyen bazı art niyetli çevreler, ‘’Seçimi falanca-filanca kazandırdı, şunlar-bunlar kaybettirdi’’ şeklinde yorumlar yapıyorlar. Aslında seçimin kazananı Ardahan halkı olmuştur. Çünkü 21-22-23. dönemlerindeki Milletvekili seçimleri gibi parayla oy alınıp-satılmamış, Demir ve Baydar halka verdikleri güven nedeniyle partilerinin Ardahan tarihinde göremediği yüksek destekle seçim sürecini tamamladıkları kanıtlanmıştır.                 
              Ardahan’da yerel seçimler, toplumun hizmet anlayışı gereğince yaptığı tercihi doğrultusunda gerçekleşmiş ve insanımız hizmet anlayışını göz önünde bulundurarak oyunu ona göre kullanmıştır. Ardahan’da bu yerel seçimlerde zıtlaşmalara, kamplaşmalara, kayırmacılığa ve ayrımcılığa tevessül edilmemiş ve demokratik sistem doğrultusunda hareket edilmesi sevindirici olmuştur.
              Şura da bir gerçekte var ki, Ardahan seçmenini kimse belli çıkar ve vaatlerle kandırma yoluna gidememiştir. Geçmişte bunlar olmuş, ancak Ardahan’ın seçmen anlayışı değişmiştir. Ufak-tefek parazitler olsa da, onlarda fazla yekün teşkil etmediler. Bütün seçmenleri bir kere kandırabilirsiniz, bazı insanları da bazen kandırabilirsiniz, ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız. Netice de seçmen iktidar ve muhalefet ayrımı gözetmemiş, özgür iradesiyle tercihini yapmıştır.

                 Seçim çalışmalarını medeni ölçülerde yürüten, Ardahan tarihinde görülmemiş yüksek sayıda oy alan değerli hemşerilerimiz Demir ile Baydar’ı başarılarından dolayı kutlarken, bundan sonraki uğraşlarında başarılar dilerim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahan’da seçim bitmiş, kavgası devam ediyor