Ardahanlı sporcuların başarısı, gençlere örnek olmaya devam ediyor.

 

Ardahanlı sporcuların başarısı, gençlere örnek olmaya devam ediyor.

Ardahanlı gençlerin kendi dallarında uğraştıkları sporda ki yaptıkları başarılar ve ilimize getirdiği madalyalar göğsümüzü kabartmaya devam ediyor.

 Son yıllarda başarı elde eden Ardahanlı gençlerden, Kayakta Dilan Demir, Buz Pateninde Leyla Yılmaz, Boks sporunda Volkan Sural, Golf sporunda Özlem Aktürk, Judo sporunda ise Aybuke Yıldız gibi bir çok isim ön plana çıkarken bu geleceğin sporcularına kim destek veriyor sorusu akıllara takılıyor.

Kendi branş dallarında Türkiye ve Avrupa’da bile söz ettiren Ardahanlı gençlerin sponsor bulamadıklarını ve müsabakalara gidemedikleri bilgisi alındı.

 Yeşilay’dan Ardahan’ın Gururuna Destek

 Ardahan Yeşilay Şube Başkanı Özbay Baydar, Judo sporunda Ardahan’ı temsil eden ve madalyalarla Ardahan’a dönen Aybuke Yıldız’ı akşam yemeğinde ağırlayarak, kamp çalışmalarında yapacağı maddi ve manevi destek sözü verirken; iş adamlarının ve Ardahan’ın destek çıkmasını istedi.

İmkansızlıklarla müsabakalara katılan ve müsabakalara katılabilmek için yol parasını zor denkleştiren Aybuke kızımız gibi bir çok madalyalı sporcularımıza destek çıkılmasını istedi.

 Ardahan İl Spor Müdürlüğünün sadece cüzi bir miktar yardım edebildiği ve bu sporcularımız ailelerinin para bula bilmesi dahilinde bu önemli spor dallarına katıla bilirken; yaptıkları derece ile milli takıma kadar seçildiklerini de görüyoruz…

 Gazetemiz aracılığı ile seslenmek istiyoruz…

Bir Ardahanlı olarak bu genç sporcularımızı sahipsiz bırakmayalım…

Göğsümüzü kabartan madalyalarla Ardahan’ın adını tanıtan bu genç sporcularımıza destek olalım…

İş adamlarımızın sporcularımıza destek vererek daha iyi yerlere gelmeleri için ön ayak olmalarını bekliyoruz…

Haydi Ardahan

El Ele Sporcularla bütünleşmeye…

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahanlı sporcular sponsor arıyor