Ardahanlılar, Kargaz’ın doğalgazlarını açmadığından şikayetçiler

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 06.10.2020 10:34:07 Toplam 2691 defa okunmuştur.

Evlerine ve işyerlerine doğalgaz tesisi döşeyen ve abonelik işlemlerini tamamlayan birçok Ardahanlılar, Kargaz’ın bütün başvurularına rağmen gaz bağlantılarını yapmadığından şikayetçiler.
Evlerine ve işyerlerine doğalgaz tesisi döşeyen ve abonelik işlemlerini tamamlayan birçok Ardahanlılar, Kargaz’ın bütün başvurularına rağmen gaz bağlantılarını yapmadığından şikayetçiler.
 
Kış mevsiminin ağır geçtiği Ardahan’da, bütün imkanlarını kullanarak doğalgaz tesisi çektirdiklerini söyleyen Ardahanlı vatandaşlar, “1-2 ay oluyor doğalgaz tesisimizi yaptırdık. Abonelik ücretini yatırdık, fakat kış mevsimi yaklaştığı halde doğalgazımı açmadılar.
 
Her arayışımda bizimle dalga geçercesine (Hafta içerisinde geliriz) diyorlar ve aylardır gelen-giden yoktur. Ne zaman gelecekleri de belli değildir. Doğalgaz bağlanacak düşüncesiyle ev ile işyerimizdeki sobalı ve elektrikli aletlerimizi
kaldırdık. Bu durum karşısında evimizde duş alamıyoruz ve yemek bile yapamıyoruz.
 
Kargaz, resmen bizleri ciddi almıyor ve doğalgazın ne zaman bağlanacağı hakkında kesin bir tarihte vermiyor. Bizler son derece mağdur olmuş durumdayız. Doğalgaz alıp huzura kavuşmak isterken, perişan duruma düştük. Telefon açıp, gazın bağlanmasını istediğimizde de telefonu yüzümüze kapatıyorlar. Bölgemiz için hayati öneme sahip olan doğalgaz bağlama işi duyarsız şahıslara teslim edilmiş ve onlarda adeta insanlarla dalga geçiyorlar ve keyfi hareket ediyorlar.
 
Bu kurumda yaşanan durumu acaba denetleyen amirleri yok mu? Kargaz yetkililerinin bu konuda duyarlı olmalarını ve acil sorunumuzla ilgilenmelerini bekliyoruz” diyerek yakınmalarda bulunmaktalar.
Bütün uğraşmalarına rağmen, gaz bağlama işleri ihmal edilen vatandaşların konuyu gazeteye aktarmamızı istemeleri üzerine durumu dile getirme gereği duyulmuştur.
Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Ardahanlılar, Kargaz’ın doğalgazlarını açmadığından şikayetçiler