ARÜ’de Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlanmaya başlandı

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 11.05.2018 10:13:24 Toplam 379 defa okunmuştur.

Ardahan Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Bilim Kültür Sanat ve Spor Şenlikleri görkemli kortej yürüyüşüyle başladı.

Ardahan Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen, Bilim Kültür Sanat ve Spor Şenlikleri görkemli kortej yürüyüşüyle başladı.

Davul zurna eşliğinde başlayan yürüyüş, Ardahan Merkez Camii önünden başlayıp Ardahan Valiliği’ne kadar sürdü. 

Kortej yürüyüşünde Üniversite öğrencilerine: Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, üniversitemiz akademik ve idari personeli eşlik etti. Öğrenci topluluklarının katıldığı kortej yürüyüşünde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Şenliğin açış konuşmasını Valilik Binası önünde gerçekleştiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Ardahan halkı ve öğrencilerle birlikte iç içe olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, şenliklerin kaynaşma açısından önemli olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Biber, “Ardahan ilimizin gelişmesi ve kalkınması için çok çalışıyoruz. Bu anlamda üniversite olarak öğrencilerimizi donanımlı birer birey olarak yetiştirmeye gayret ediyor, uzakları yakın etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Üniversite Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber ’in açış konuşmasının ardından Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi’nin iş gücünü arttırma ve bilim üretme anlamında büyük başarılar sağladığını ifade etti. 

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez ise, Üniversitemiz bir insan ömrü için uzun olan, ama bir toplum ömrü için çok kısa olan 10 yıl önce kuruldu. Bugün bunu biliyoruz ki aynı tarihte kurulan birçok üniversiteden daha iyi bir kurumsal kimliğe ve kampüse sahip hale gelmiştir. Bu nedenle şimdiki rektörümüz, kurucu rektörümüz ve onların mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Halkla iç içe organize edilen bu etkinliklerin verimli geçmesini diliyorum dedi.

Üniversite halkoyunları ekibinin folklor ve Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin “Kafkas Arıları” dans gösterisinin ardından şenlikler, Rektör Prof. Dr. Biber ’in yerleşke içerisinde kurulan kamu kuruluşlarına bağlı stantları gezmesi ve Çini-Seramik Kursu Sergisi’nin açılışını gerçekleştirmesiyle devam etti. Türkmen Pilavı ikramıyla etkinlikler; tiyatro gösterimi, konser, yarışmalar ve müzik eşliğinde gün boyu sürdü.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • ARÜ’de Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlanmaya başlandı