Türkiye’nin dört bir yanında açtığı çağrı merkezleriyle nitelikli istihdam sağlamaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam eden AssisTT, Ardahan’ın ilk çağrı merkezini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla açtı.

Türkiye’nin dört bir yanında açtığı çağrı merkezleriyle nitelikli istihdam sağlamaya ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam eden AssisTT, Ardahan’ın ilk çağrı merkezini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla açtı.

Türk Telekom’un çağrı merkezi şirketi AssisTT, Türkiye’nin dört bir yanında açtığı çağrı merkezleriyle istihdama katkıda bulunup ülke ekonomisine destek vermeye devam ediyor. Anadolu’daki yatırımlarına hız veren AssisTT, kendisinin aynı zamanda 29. lokasyonu olup Ardahan’daki ilk çağrı merkezi olma niteliği taşıyan yeni lokasyonunu açtı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımıyla açılışı yapılan ve 60 müşteri temsilcisi ile faaliyetlerine başlayan Ardahan’daki çağrı merkezinin il ekonomisine de büyük katkı sağlaması bekleniyor.
Açılış için düzenlenen programa Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Vali Mehmet Emin Bilmez, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım,çok sayıda bürokrat ve vatandaş katıldı.
Açılış için Ardahan’a gelen Bakan Arslan, şehrin girişinde Vali Bilmez, Ardahan Milletvekili Atalay, protokol üyeleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından çağrı merkezinin açılış programına geçildi.
BAKAN ARSLAN: “ÇAĞRI MERKEZLERİ, ÜLKEMİZ EKONOMİSİNE 3 MİLYAR 600 MİLYON KATMA DEĞER SAĞLAYIYOR”
Burada bir konuşma yapan Bakan Ahmet Arslan, “Ne mutlu bize ki iki sene önce bunun lafını ederken, yapılabilir mi, Ardahanlı gençler buna hazır hale getirilebilir mi diye konuşurken, bugün açılışını yapıyoruz ve gençlerimiz inşallah burada AssisTT şemsiyesi altında ülkemize, ülkemiz insanına hizmet edecekler. Dünya çapında bu sektörde çalışan 13 milyon insan var. Ülkemizde de bu rakam 85 ila 90 bin aralığında. Bu rakamında yüzde 50’sinden fazlası Anadolu illerindedir. Bu, Anadolu kentlerimize, küçük illerimize verdiğimiz değerin bir göstergesidir. İnşallah Ardahan 23’ncü ilimiz oldu. Bu sektörün oluşturduğu katma değer ise 3 milyar 600 milyon liranın üzerinde ülkemizin ekonomisine de katma değer oluşturan stratejik sektörlerden bir haline geldi. Bunu da memnuniyetle ifade etmek isterim. Bu sektörün sadece Anadolu şehirlerimizin ekonomisine katkısı yıllık ortalama 500 milyon lira değer yaratacak bir rakama geldi” dedi.
16 yıldır millete hizmet için çalışıyoruz diye devam eden Bakan Arslan, “Son 16 yıldır susuz kalmış, yolsuz kalmış, aşsız kalmış, hastaneden, eğitimden yoksun kalmış milletimiz için yatırım üstüne yatırım yapıyoruz ve milletimizi bu dertlerden kurtarıyoruz. Milletimizin yolunu yapıyoruz, milletimizin suyunu getiriyoruz, milletimize okullar yapıyoruz, hastaneler yapıyoruz ve inşallah altyapısı olan şehirlerimize bundan sonra yaptığımız hizmetlerle özel sektöründe gelip fabrika kurmasını sağlamış olacağız. Eğer yolları yapmazsanız, şehirleri ulaşılabilir hale getirmezseniz, buralara fabrika da gelmez, çağrı merkezi de gelmez. İşte biz sizin için, size istihdam oluşturmak için şehirlerimizi kalkındırmak için, ekip ahengiyle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
VALİ BİLMEZ: “İLİMİZ İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ BİR GELİŞME”
Çağrı Merkezinin Ardahan için oldukça önemli bir gelişme istihdam kapısı olduğunu söyleyen Vali Mehmet Emin Bilmez; “İlimizde istihdam imkanının sınırlı olması, gençlerimizin en önemli sorunlarından biridir. Orta vadede inşallah 200 civarında gencimize istihdam imkanı sağlayacak olanbu çağrı merkezinin ilimizde açılmış olması ilimiz için oldukça önemlidir. Bu vesileyle çağrı merkezinin açılmasını sağlayan Sayın Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan beye şahsım ve Ardahan halkı adına şükranlarım arz ediyorum. Ayrıca, bu çağrı merkezinin açılması için hem Ardahan’da hem Ankara’da süreci sürekli olarak takip eden ve Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay’a da şükranlarımızı sunuyoruz. Çağrı merkezinin bir an önce açılması için üstün gayret gösteren AssisTT Genel Müdürüne ve mesai arkadaşlarına da teşekkür etmek istiyorum. Çağrı merkezinin açılmasında ki önemi ortaya koyarak çalışma ofislerini ve meclis salonlarını, meclis binasını hiç tereddüt etmeden AssisTT’e tahsis eden İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Çağrı merkezinin, gençlerimize, Ardahan’ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
MİLLETVEKİLİ ATALAY: “CİDDİ BİR İSTİHDAM SAĞLAYACAK”
Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay da, “Bugün, güzel bir başlangıç yapıyoruz. AssisTT burada bismillah diyerek, bundan sonra ki süreçte sayıyı da arttırarak bu sektörde ciddi bir istihdam oluşturacak.
Ardahan’ımız için çok önemli olan bu çağrı merkezini ilimize kazandıran Ulaştırma Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
ASSİSTT GENEL MÜDÜRÜ YILDIRIM: “GENÇLERİMİZE İSTİHDAM SAĞLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”
AssisTT’in Ardahan’daki çağrı merkezinde Türk Telekom’un mobil müşterilerine hizmet vereceklerini belirten AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, “Türk Telekom’dan aldığımız güçle sektörümüze öncülük ediyoruz. Kurumlara bir temas noktası olarak en iyi hizmeti sunuyor, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmalarına destek veriyoruz. Anadolu’da hayata geçirdiğimiz yatırımlarla da bölgedeki özellikle gençlerimize istihdam sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ardahan çağrı merkezimizde çalışan 60 müşteri temsilcimizin, 55’i 30 yaş altında ve %75’i kadınlardan oluşuyor. Ayrıca 33 çalışanımız üniversite öğrencisi. Buradaki arkadaşlarımız aynı zamanda serhat şehrimiz Ardahan’ın ekonomik kalkınmasında da önemli rol oynayacak” dedi.
AssisTT Genel Müdürü Cemil Yıldırım, Ardahan dâhil Türkiye’nin 23 ilinde 29 lokasyonla faaliyet gösterdiklerini belirtip, “12 bini aşkın çalışanımızla Türkiye’nin en büyük çağrı merkezi şirketi konumundayız. Sektördeki yerimizin sorumluluğunu bilerek ülke ekonomisine katkı sağlamak için istihdam anlamında önemli çalışmalar yapıyoruz. Çağrı merkezlerimizde çalışan gençlerimiz yarının Türkiye’sinde önemli roller üstlenip kritik görevler alacaklar” diye konuştu.
Hükümetin Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki 23 ili kapsayan Cazibe Merkezleri Programı kapsamında bir teşvik paketini hayata geçirdiğini vurgulayan Cemil Yıldırım, “Az gelişmiş bölgelerde istihdam, üretim ve ihracatı artırmayı amaçlayan bu program kapsamındaki illerde öngörülen teşvik unsurları, 6. Bölge teşvikleriyle birleştirildi. Türk Telekom iştiraki AssisTT olarak biz de bu öncelikli bölgelerde refahın artırılması ve göçün azaltılması hedefiyle yatırımlarımıza yön veriyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yatırımlarımızla Anadolu’nun sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.
Konuşmaların ardından Çağrı Merkezinin açılış kurdelesi kesildi. Bakan Arslan, Vali Bilmez, Milletvekili Atalay ve katılımcılar, açılışın ardından çağrı merkezini ziyaret etti. Bakan Arslan, hatta bekleyen bir çağrıyı da kendisi yanıtladı. Erzincan’dan çağrı merkezine ulaşan müşteriye yardımcı olan Bakan Arslan, İbrahim adlı müşteriyle bir süre görüştü ve bayram öncesi Erzincan ziyaretinde kendisiyle özellikle görüşmek istediğini aktardı.Bakan Arslan, çağrı merkezi çalışanlarını da selamlayarak, başarılar diledi.

Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • AssisTT’ten Ardahan’a yeni çağrı merkezi