Ardahan Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Ardahan´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya CHP İl binasında düzenlenen toplantıda, ´´21 yüzyılda bir şehrin tüm imkanlarının kısıtlı olması, 17 yıldır AKP iktidarlarında elle tutulur bir yatırımın yapılmamış olması üzücü bir durumdur" şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Ardahan Belediyesinin düzenlemiş olduğu Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Ardahan´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya CHP İl binasında düzenlenen toplantıda,  ´´21 yüzyılda bir şehrin tüm imkanlarının kısıtlı olması, 17 yıldır AKP iktidarlarında elle tutulur bir yatırımın yapılmamış olması üzücü bir durumdur şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya´nın sözlerine karşılık AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Vekil Atalay´ın açıklaması şöyle;

“Ardahan´ı ziyaret eden CHP Heyeti´ne öncelikle ´İlimize hoş geldiniz´ dedikten sonra, ´17 yıldır bu ile hiçbir şey yapılmamış´ diyen Gn. Başkan Yardımcısına bir-iki hatırlatmada bulunma ihtiyacı hasıl olduğu kanaatindeyim. 
Sn. Başkan Yardımcısı, gördüğünüz resim esasında kuruluşun başında bize ´müstemleke tarz-ı idareyi´ reva gören 1925 tarihli Şark Islahat Kanunu´nun mucidi CHP´nin bize ´kader´ kıldığı meş´um bir tarihin eseridir, bunu bilmenizi isterim, bu bir.
Ak Parti´nin Ardahan´daki yatırımlarına gelince bunu tüm Ardahanlılar hergün bizatihi yaşayarak görüyorlar. 17 yılda toplamda 3 milyar tl´yi aşan bir yatırımla, kişi başına yatırım alan iller sıralamasında her zaman ilk üçü paylaşan bir ilde böyle büyük laflar etmek için o ilin tarihine bir göz attıktan sonra gelmek gerekirdi, bu iki.
1923´den 1950´ye dek süren kesintisiz 27 yıllık devr-i iktidarınızda ´Çocukları okurlarsa memleketi bölerler´ histerisiyle bize bir ilkokulu dahi layık görmezken partiniz, bugün yanında geçerken gözünüz açık idiyse şayet mutlaka gördüğünüz, ama vicdanınız kapalı olduğu için itiraf erdeminde bulunamadığınız o muhteşem kampüs içindeki Ardahan Üniversitesi´ni de Ak Parti yaptı.
Şayet vicdanınız açık olsaydı ´yol yaparsak düşman içeriye hızla intikal eder´ gerekçesiyle yol´dan bile mahrum kıldığınız Şark´ta bugün seyehat etme imkanı buluyorsanız şayet, bunu da ´batı´da ne varsa doğu´da da o olacaktır´ diyen Ak Parti´ye medyunsunuz, bilesiniz.
Kadınlarımızı 30´unda 40´ında iki büklüm yapan omuzluklardan kurtarıp suyu avucunun içine akıtan da, at-eşek sırtında ancak varabildiğimiz yaylalara kadar yol ağlarını uzatıp genişleten de, köylerimizi kilit parke taşlarla örüp köylünün ayağınını tozdan-çamurdan kurtaran da Ak Parti´dir.
Duble yollardan, tünellere, kayak merkezlerinden, gümrük kapılarına değin bir çok alanda Ardahanımız bugün tezekten doğalgaza kavuşmuşluğun huzurunu yaşıyor, üzülmenize gerek yok.
Bugün okullaşma sürecini tamamlamış, tekli öğretime geçmiş birkaç ilden birisi olan Ardahanımız eğitimden, sağlığa, ulaşımdan turizme, hayvancılıktan spora, altyapıdan şehirciliğe kadar bir dizi parametrelerin tabulardan ve önyargılardan temizlenmiş bir akıl ve vicdanla incelenmesi halinde Ak Parti´nin Ardahan´a kazandırdıkları tüm Ardahanlıların malumudur, kendinizi yormayın.
Ama yine de Ardahan´ın mevcut halini 21. yüzyıla yakıştıramıyorsanız Sn. Başkan Yardımcısı, bunu birisini 9 Şubat 1925´te meclis çatısı altında bugün kendileriyle övündüğünüz katiller tarafından şehit ettikten sonra, diğerini de bir yıl sonra, Ağustos 1926´da sudan bir bahane ile akşam karakola çağırıp sabahında idam ettikten sonra Ardahan´ı mebussuz bırakıp ardından da onun il hüviyetini elinden alarak ilçeye çeviren CHP´li atalarınıza soracaktınız. Çünkü bugün gördüğünüz manzara dün sizin attığınız temeller üzerindeki binanın harabelerinden arta kalmış görüntülerdir. Büyük şehirlerin kirli havasından etkilenmiş olabilirsiniz, size tavsiyem Türkiye´nin en temiz havasına sahip Ardahan´da birkaç gün daha misafir kalın, göreceksiniz ciğerleriniz açılacak, kim bilir, belki vicdanınıza da oksijen girişi olur da çalışmaya başlar.

Gene de heyetinizi memleketimizde görmekten memnuniyetimizi ifade eder, daha çok bekleriz. Evet, Ardahan´ın yönetimi el değiştirmiştir ama bilesiniz ki, o el de bizim elimizdir, ´el değildir. Memleket için dün birlikte ölmeyi bilmiş Ardahanlılar bugün birlikte çalışmayı da bilirler Yeter ki, vatan sağolsun.”

Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • Atalay: ´Dinime Sebbeden Müselman Olsa Bari´