AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Ardahan’ın Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programında yer alması için Tarım ve Orman Bakanlığı ve diğer yetkilerle görüşme yapıldığını söyledi.

AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Ardahan’ın Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programında yer alması için Tarım ve Orman Bakanlığı ve diğer yetkilerle görüşme yapıldığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta partisinin il başkanlarıyla telekonferans yoluyla görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Ardahan’ın sorunlarını ilettiğini açıklayan Başkan Aydın: “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programını başlatan Tarım ve Orman Bakanlığı, 21 ilde üreticilere tohumların yüzde 75'ini hibe edecek. Bu programda Ardahan’ın yer almaması üzerine Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli başta olmak üzere, Bakan yardımcımız ve Milletvekilimiz Orhan Atalay’la yaptığımız görüşmeler sonucunda Ardahan’ın da Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programında yer alacak. Ardahan tarım ve hayvancılık bölgesidir. Milletvekilimiz Atalay’la birlikte konunun takipçisiyiz” dedi.

Ardahan’ın birçok büyük sorununun bulunduğunu, başta tüneller olmak üzere mevcut yolların tamamlanması için sezonla birlikte çalışmaların başlayacağına da vurgu yapan Başkan Aydın, “geçmişteki yöneticiler gayretli olsaydı bu kadar sorun kalmazdı” diyerek mevcut sorunların hepsinin biteceğine vurgu yaptı.

ATALAY, GÖRÜŞMELER YAPILDI, ARDAHAN’DA YARARLANACAK

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ise, Ardahan’ın 21 il içerisinde yer alacağını sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla duyurdu.

Atalay: “Tarım Bakanlığımız, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında gıda takviyesi amaçlı hiç ekilmemiş arazilerde yazlık ekimi teşvik amaçlı yeni bir tohum destek projesi açıkladı. Bakanlıkla yaptığımız görüşmelerden sonra Ardahan İlimiz de projeden yararlanacak 21 il arasında yer alacaktır.
Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile Tarım İl Müdürlüğümüz arasında yapılacak çalışmadan sonra belirlenecek detayları siz değerli çiftçilerimize bildireceğiz. Çiftçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • BAŞKAN AYDIN, ARDAHAN'DA PROGRAMDA YER ALACAK