BAŞKAN HAKAN AYDIN´DAN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 11.09.2019 11:24:18 Toplam 1489 defa okunmuştur.

AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Ankara ziyareti, Özel İdare, İl Kongresi ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Ankara ziyareti, Özel İdare, İl Kongresi ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 İl Başkanları Toplantısı için gittiği Ankara´da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ile külliyede bir araya geldiklerini aktaran Başkan Aydın, sosyal medyada ve bazı yayın organlarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´yla yapılan görüşmede astı astarı olmayan haberlerin yazıldığını ve bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

BAKAN SOYLU İL KONGRESİNE KATILACAK

Aydın: “Sayın Soylu´yla yaptığımız görüşmelerde genel siyaset, ülke gündeminde ki gelişmeler ve İl Kongremiz hakkında istişarelerde bulunduk. Bakanımız Sayın Soylu, İl Kongresinde bize destek vereceklerini belirtti. Bizde kendisini kongremize davet ettik ve müsait olması durumunda katılacağı yönünde iyi niyetlerini sundu” dedi.

ÖZEL İDARE İLE İLGİLİ GELİŞMELER

Ardahan İl Özel İdaresi´nde yaşanan gelişmelerle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun haberdar olduğunun da altını çizen Aydın, “İl Özel İdaresinde yaşanan gelişmelerle ilgili Müfettişler teftişlerini tamamladılar ve raporlarını önümüzdeki günlerde hazırlayacaklar. Bu konuda Ardahan Valisi Sayın Mustafa Masatlı Özel İdarenin Mülkü amiri olarak yetkisini kullanmıştır.. Sonucu herkes gibi bekleyip göreceğiz.

Altını çizerek söylüyorum Bakanımız Süleyman Soylu´yla görüşmemde hiçbir şekilde şahıs adı vermeyip kendisi Özel İdare ile ilgili  ‘soruna vakıfım bekleyelim sonucu görelim´ ifadesini kullanmıştır. Bunun için herkes müsterih olsun, Türkiye Cumhuriyeti kanun ve nizamlarla yönetilen bir ülkedir. Devletimizin bekası, milletimizin geleceği ve halkımıza hizmet noktasında doğru yolda durduk durmaya da devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın tensipleri doğrultusunda İl başkanlığı görevinin kendisine verildiğini aktaran AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, Ekim ayının sonunda yapılacak İl başkanlığı kongresi öncesi şunları söyledi:

AK PARTİ GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE BAŞARILI OLMUŞTUR

Genel seçim yerel seçimden daha kolaydır. 24 Haziran 2018 Başkanlık ve Milletvekili Genel seçimlerinde çalıştık, mücadele ettik ve partimiz Ardahan´da birinci oldu. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde ise il genelinde yine birinci parti olduk. Ardahan Belediye Başkanlığında ise ülke genelinde en yüksek oy oranını almamıza rağmen kazanamadık.  Seçim sonrası kaybetme nedeni olarak partimizden birilerinin aksi yönde hareket ettiği  şeklindeki dedikodular doğruyu yansıtmıyor.

DAMAL, BAŞARI GRAFİĞİMİZİ ORTAYA KOYUYOR

Damal ilçemizde önceki dönem seçimlerde yüzde 5´lerde olan oy oranımızı bu seçimde yüzde 24´lere çıkararak Belediye Meclis Üyesi kazandık. Damal´da ikinci parti olduk. Yani 97 olan oyumuz yüzde dört yüz arttırarak 492 oy aldık. Önümüzdeki seçimlerde Damal´ı kazanacağız. İl Kongremiz öncesi birileri çıkar ‘siz başaramadınız´ ya da bizde eksik bir durum görürse saygı duyarız ve eleştiriye açık oluruz. Kaldı ki ben partimin dava adamıyım. Ben şerefim ve onurumla partimin yanındayım. Partide görevde olsam da olmasam da biz bu davaya inanmışız ve en zor günde bile her zaman partimin yanında olacağım.”

AÇILIŞA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DA DAVETLİ

İl Başkanlığı döneminde partiye bir eser kazandırmak için modern 3 katlı hizmet binası inşaatı başlattıklarını da belirten Başkan Aydın,  “Parti binamızla alakalı geçmiş dönemde il başkanlarımız görev yaptı. Cumhurbaşkanımızın bu şehre bir il başkanı binası kazandıralım söylevi benden önce olmuştu bizde bunu kendimize emir telakki ettik. Benden önceki Başkanlarım bu süreçte biraz kısa süreli görev yaptılar. Bakmışlar bir takım çalışmalar yapmışlar. İl başkanı olduğumda önüme dosyalar geldi. Madem bina yapılacak neden bizim projemiz çevresinde yapılmıyor diye düşündüm. Yeni parti binamızda mescit, kütüphane, misafirhane de olacak. Ak Parti ailesine yakışacak bir bina olacak.. Mevcut yerimiz şu anda kira ve yeterli değil, Ak parti ailesine güzel bir bina kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda bize sonuna kadar destek sunan Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah açılışta da bizi onurlandırıp şereflendirecektir. Biz de bize yakışacak olanı sonuna kadar yapacağız. Evin sahibi evde olacak, geminin kaptanı gemide olacak” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • BAŞKAN HAKAN AYDIN´DAN GÜNDEME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR