Başsavcı Arısoy’un, Osmaniye’ye atanması Ardahan’da üzüntü yarattı

Hâkimler ve Savcılar Kurulunun 17/06/2020 tarihli ve 548 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile iki yıl önce Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başlayan Uygur Kaan Arısoy’un, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığına atanması ve ilimizden ayrılacak olması halk arasında üzüntü yaratmıştır.

Ardahan’da iki yıldan beridir sürdürdüğü başarılı çalışmaları Yargı camiasında, resmi kurumlarda, mesleki kuruluş ve halk arasında takdir edilen Başsavcımız Uygur Kaan Arısoy’un, ilimizde Adliye binası yapımı hususunda yoğun çalışma içerisinde olmasına karşın, bu arada tayininin çıkması üzüntü yaratırken, 550 bin nüfuslu Osmaniye ili Başsavcılığına atanması ise memnuniyet verici olmuştur. Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığına ise Afyon Bolvadin ilçe Savcısı Mehmet Karabulut atanmıştır.

Adliyedeki yoğun işlerine rağmen Valiliğimizin yapmış olduğu bütün etkinliklere katılan ve Yargının tarafsız çalışmasına özen gösteren Başsavcımız Uygar Kaan Arısoy’a bu hizmetlerinden dolayı Ardahanlılar adına teşekkür ederken, yeni görevinin de hayırlı-uğurlu olmasını dilerim.

Geçen yıl ziyaret ettiğim Arısoy ile ilgili

olarak yaptığım haber aşağıdadır.

Başsavcı Uygur Kaan Arısoy, “Ardahan’da Yargı hizmetleri noksansız olarak sunuluyor” dedi

Geçen yıl Gazeteci olarak ziyaret ettiğim ve samimi sohbetlerde bulunmaktan son derece memnun olduğum Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan Arısoy, “Ardahan’da yeterli sayıda Hakim, Savcı ve idari personelimiz mevcuttur. Buna bağlı olarak Yargı hizmetleri noksansız olarak sunuluyor.” demişti.

Ardahan Adliyesinin tam kadro ile hizmet sunduğunu vurgulayan Başsavcı Uygur Kaan Arısoy, beliren yer sıkışıklığının giderilmesi için yeni Adliye binası yapılmasıyla ilgili olarak çalışmalara başlandığını bildirmiştir. Bilindiği üzere Ardahan’da kurumların çoğunluğu %50-60 oranında noksan personelle çalışırken, Adliyenin personel sıkıntısı yaşamaması memnuniyet verici bir gelişmedir.

İlimiz ekonomisine önemli katkılar sunan Ardahan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun 200’ü aşkın mevcudu bulunduğunu ifade eden Başsavcı Arısoy, buna bağlı olarak Başsavcılık iş hacminin arttığını, hizmetlerin daha verimli sunulması için bütün birimlerinin yoğun çalışma içerisinde olduklarını bildirmiştir.

Hukukçu kapasitesi ve üstün idarecilik vasıfları ile genç yaşına rağmen sunduğu başarılı hizmetleri, insani ilişkileri nedeniyle Ardahan’da halk arasında sevilen ve çalışmaları takdir edilen Başsavcı Arısoy’u bu konumundan dolayı kutlar, başarılarının devamını dilerim.

Kasım Tırpancı

/

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • BAŞSAVCI ARISOY, OSMANİYE'YE ATANDI