Ardahan eski Başsavcı Arısoy: "Suç teşkil eden her söz sosyal medyada da suçtur" dedi.

Ardahan’da olumlu hizmetlerde bulunduktan sonra Osmaniye Başsavcılığına atana Başsavcı Uygur Kaan Arısoy, adli yıl töreninde yaptığı konuşmada, Bilinmelidir ki günlük hayatta suç teşkil eden her söz sosyal medyada da suçtur uyarısında bulunmuştur.
Cumhuriyet Başsavcılığı ve Osmaniye Barosu tarafından ortak düzenlenen törenle adli yıl açılışı gerçekleşirken, bir konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, yanlı ve yanlış sosyal medya paylaşımları ile bunlarla bağlantılı haberlerin halkın yargıya güvenini sarstığına dikkat çekerek, Bilinmelidir ki günlük hayatta suç teşkil eden her söz sosyal medyada da suçtur. Dolayısıyla kamuoyu gündemine taşınan hemen her yargılamada mahkemelere sosyal medya üzerinden menşei belirsiz hesaplardan tavsiye ve telkinlerde bulunulmaktadır. Bu davranış suç olduğu gibi yargının işleyişine de ciddi zararlar vermektedir. Şu bir gerçektir ki herhangi bir davada, dava dosyasına vakıf olan az sayıda yargı mensubu dışında hiç kimse yeterli bilgiye sahip değildir. Kamuoyunun demokratik hak arayışlarına, duyarlılıklarına sonuna kadar saygı duymakla birlikte hukuk atmosferini zehirleyen bu yaygın ve güncel problemin çözümü için herkesin üzerine düşeni yapması gerekir” şeklindeki açıklaması memnuniyetle karşılanmıştır.
Osmaniye Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan da konuşmasında birlik, beraberlik ve saygı çerçevesinde yeni adli yılın hayırlı olması dileklerinde bulunmuştur.

 

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • BAŞSAVCI ARISOY: SUÇ HERYERDE SUÇTUR