Başsavcı Arısoy, Yargı hizmetleri noksansız yürüyor

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 21.10.2021 13:39:36 Toplam 599 defa okunmuştur.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Ardahan’da yargı hizmetlerinin noksansız olarak sunulduğunu söyledi.

 

Başsavcı Uygur Kaan Arısoy, “Ardahan’da
Yargı hizmetleri noksansız olarak sunuluyor” dedi

Gazeteci Kasım Tırpancı’nın ziyaret ettiği Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, “Ardahan’da yeterli sayıda Hakim, Savcı ve idari personelimiz mevcuttur. Buna bağlı olarak Yargı hizmetleri noksansız olarak sunuluyor.” demiştir.
Ardahan Adliyesinin tam kadro ile hizmet sunduğunu vurgulayan Başsavcı Uygur Kaan Arısoy, beliren yer sıkışıklığının giderilmesi için yeni Adliye binası yapılmasıyla ilgili olarak çalışmalara başlandığını bildirmiştir. Bilindiği üzere Ardahan’da kurumların çoğunluğu %50-60 oranında noksan personelle çalışırken, Adliyenin personel sıkıntısı yaşamaması memnuniyet verici bir gelişmedir.
İlimiz ekonomisine önemli katkılar sunan Ardahan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun 200’ü aşkın mevcudu bulunduğunu ifade eden Başsavcı Arısoy, buna bağlı olarak Başsavcılık iş hacminin arttığını, hizmetlerin daha verimli sunulması için bütün birimlerinin yoğun çalışma içerisinde olduklarını bildirmiştir.
Hukukçu kapasitesi ve üstün idarecilik vasıfları ile genç yaşına rağmen sunduğu başarılı hizmetleri, insani ilişkileri nedeniyle Ardahan’da halk arasında sevilen ve çalışmaları taktir edilen Başsavcı Arısoy’u bu konumundan dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Ardahan’da görev yapmaktan memnun olduğunu ifade eden Arısoy’un özgeçmişi şöyledir: 1986 yılında Kayseri'de doğan Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY, ilk ve orta öğrenimini Kayseri TED Kolejinde, lise öğrenimini Ankara Gazi Anadolu Lisesi'nde 2004 yılında tamamladı. 2005 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'ne giriş yapan ARISOY, 2010 yılında mezun olarak Kocaeli Karamürsel'de Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır Dicle, Diyarbakır, İstanbul Gaziosmanpaşa, İstanbul Çağlayan adliyelerinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. Son olarak Finike Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Cumhuriyet Başsavcımız Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 17/06/2020 tarihli ve 548 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı. Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi Kamu Hukuku dalında Yüksek Lisans yapmıştır.
Haber; Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Başsavcı Arısoy, Yargı hizmetleri noksansız yürüyor