GAZETEMİZ FOX HABER’DE, FOX HABER ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLER

GAZETEMİZ FOX HABER’DE, FOX HABER ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLER

Son günlerde yeniden artan vaka sayılarına dikkat çeken Ardahan Valisi Hüseyin Öner, koronavirüs Covid-19 denetimleri kapsamında vatandaşları uyardı. Vali Öner: “Bu işin şakası yok, tedbiri elden bırakmayalım. Kendimizin ve karşıdakinin hayatını korumak elimizdedir. Cenaze, düğün, nişan gibi ortamlardan bir süre uzak durarak birbirimizi korumalıyız” dedi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge doğrultusunda Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Belediye Başkanı yardımcısı Murat Kayhan Zorba, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Tarım Müdürü Turgay Şişman, İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Kaya, kurum amirleri ve mahalle muhtarları dâhil olmak üzere, yetkililiklerin katılımıyla her hafta olduğu gibi bu hafta da koronavirüs denetimi yapıldı.

SAĞLIK ELİMİZDE

Halk pazarından başlayan denetim, otogar ve şehir içinde kalabalık olabilecek ortamlarda gerçekleşti. Halk pazarında da alışveriş yapan Vali Öner, uyarılarda bulundu; Vali Öner: “İnsanlarımız kalabalık ortamlardan uzak durmaları gerekiyor. Cenaze, düğün, nişan gibi ortamlardan bir süre uzak durarak birbirimizi korumalıyız. Kurallara uymamak en büyük derdimizdir. Toplu taşıma araçlarında vatandaşlar maske takmıyor, her yere temas ediyor. Bunlara dikkat etmeliyiz. Kurallara ne kadar uyarsak hayatımız o kadar kolay olacaktır” ifadesini kullandı. Otogarda denetim incelemelerinde bulunan Vali Öner, Otobüsün kaptan ve kaptan yardımcılarından bilgi aldı. Yolcu sayısını yarıdan yarıya düşüren bazı otobüs firmaları, aldığı bir kararla yolcu sayısını 1+1 olarak değiştirip herkesin sağlığı için kapasiteyi %50 düşüreceği bilgisine ulaşıldı

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • BU İŞİN ŞAKASI YOK