Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan İl Örgütü, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni ‘Zafer’le taçlandıran Başkomutan Meydan Muharebesi’nin 98.yıldönümü dolayısıyla Milli Egemenlik Parkı’nda etkinlik düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan İl Örgütü, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni ‘Zafer’le taçlandıran Başkomutan Meydan Muharebesi’nin 98.yıldönümü dolayısıyla Milli Egemenlik Parkı’nda etkinlik düzenledi.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, İl Genel Meclis Başkanı Murat Dalanbay, CHP Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, CHP Çıldır İlçe Başkanı Nevzat Şirin, CHP Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay ve partililerin hazır bulunduğu etkinlikte, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

YÜREKLERİMİZDEKİ COŞKUYU BÜYÜTEREK KUTLAYACAĞIZ

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nı okunmasının ardından İl Başkanı Taştan, yaptığı konuşmada ulusal bayramların kutlanmasına getirilen yasak ve kısıtlamalara değinerek, “İktidarın bu tutumu bizim Atatürk’e, Cumhuriyetimize ve onun değerlerine olan sevgimizi, saygımızı daha da artırıyor, içimizdeki coşkuyu daha da büyütüyor. Ne kadar yasaklarsanız yasaklayın, bayramlarımızı yüreklerimizdeki coşkuyu büyüterek kutlayacağız. Unutturamazsınız, unutmayacağız” dedi.

“Bu gün 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yılını kutluyoruz. 30 Ağustos 1922 de zaferle sonuçlanan Dumlu Pınar başkomutanlık meydan muharebesi savaşı Türkiye halklarının yeniden var oluşudur” diyen CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“30 Ağustos 1922 tarihi Türkiye Halklarını esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı top yekûn direndiği bir savaşın ve ulusal benliğinin kurtarıldığı, zafer destanın yazıldığı gündür. Rahmetli araştırmacı gazeteci Uğur Mumcunun dediği gibi; “Devleti devlet, orduyu ordu, halkı halk, Cumhuriyeti cumhuriyet, devrimi devrim yapan o görkemli 30 Ağustos zaferidir.” Bu gün ülkemiz üzerinde oynanan emperyalist oyunlara karşı Doğu Akdeniz’deki ve Ege denizindeki haklarımızdan vazgeçmeden bütün kararlılıkla savunacağız. Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecini dayanışarak kurallara eksiksiz uyarak yeneceğimize inancımız tamdır. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak her türlü darbeye, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, yoksulluğa, yolsuzluğa, diktatörlüğe, teröre, faşizme ve milli bayramlarımızın kısıtlanmasına, yasaklanmasına karşı olduğumuzu bir kez daha belirterek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ yurtta barış dünyada barış ilkeleri doğrultusunda ülkemizde demokrasinin hukukun adaletin adil yargılanmanın özgürlüğün parlamenter demokratik laik sisteminin basın özgürlüğünün kurumsallaşması için refahın 82 milyona dağıtılmasına, bu güzel Türkiye’mizde bir tek çocuğun yatağa aç girmeyeceğine anaların ağlamayacağı kadın cinayetlerin yaşanmayacağı adil bir düzeni kuruncaya kadar bütün gücümüzle mücadele edeceğimizi sizlerin ve halkımızın önünde ilan ediyoruz. Bir kez daha diyoruz ki bize bu toprakları kanları ile canları ile büyük bedeller ödeyerek vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklal savaşı kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi saygı ile şükran ile anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yılı kutlu olsun.”

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • CHP'DEN ALTERNATİF ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI