DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 28.09.2021 15:14:26 Toplam 517 defa okunmuştur.

DEVA PARTİSİ ARDAHAN İL BAŞKANI CANDAR YILMAZ, İLDEKİ YEREL VE ULUSAL BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Ardahan'da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)  İl Başkanı Candar Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek gündeme ilişkin konularda görüş alış verişinde bulundular.

Başbakan Yardımcısı ve Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan liderliğinde geçtiğimiz yıl kurulduğundan itibaren ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da halkın ilgi odağı olan DEVA Partisi İl Başkanı Candar Yılmaz, ziyaretine gelen basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

ÜLKEDE İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYAÇ VAR

Yılmaz,”Bugün Türkiye’nin genel durumuna bakıldığında her gün bir seçim kampanyasının ortasındaymışız gibi geçiyor. Bu şunu gösteriyor, ülkede bir iktidar değişikliğine ihtiyaç var. Mevcut iktidarın sorunları çözebileceğine dair toplumdaki beklenti çok düşük. Cumhur İttifakı’nın iki ortağı da seçim olsa kazanma ihtimallerinin çok düşük olduğunu biliyor.” dedi.

GENÇ, DİNAMİK VE İŞİN EHLİ KADROLARLA YOLA ÇIKTIK

DEVA Partisinin Ardahan'da Teşkilat yapısı ve çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Candar Yılmaz, “Genç bir partiyiz. Genel Merkezimiz işin ehli insanların olduğu bir partiyiz. İlimizde de teşkilatlanma çalışması yaparken toplumun her kesiminden üye kaydı yaptık. Ekonomiden, tarıma, Eğitim alanından meslek gruplarına birçok değerli arkadaşımız ile yola çıktık” diye konuştu.

EKONOMİK SIKINTILARDAN KURTULUŞ ALİ BABACAN'LA MÜMKÜN OLACAK

AKP iktidarının ülkedeki sorunları çözemeyeceğine de vurgu yapan Başkan Candar Yılmaz; “Ülkemizde, hergün bir gündem zenginliği var Keşke pozitif bir gündem olsa ama oldukça olumsuz gelişmeler oluyor. Ülkedeki ekonomik çöküş ileri düzeyde ve artık vatandaş dört gözle seçim sandığını bekliyor. Tek kurtuluşumuz seçim başka bir seçeneğimiz yok. Halkımızın, gerçekleri duyması çok önemli.  Bizlere düşen görev olayların gerçek yüzünü anlatmak. Bu girdaptan kurtuluş reçetemizi vatandaşa anlatmak. Eski sorunların üzerine yenileri ekleniyor. Mevcut hükümetin bu ülkenin sorunlarına kesin olarak çözüm bulamayacağını görüyoruz. Çözüm DEVA Partisi iktidarındaki Ali Babacan ve liyakatlı kadrolar ile olacaktır” ifadelerini kullandı.

ARDAHANLININ DEVA PARTİSİNE GÖSTERDİĞİ TEVECCÜH HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

DEVA Partisi Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz, gazetecilerin Deva Partisinin Ardahan'da ki oy oranı ne olur? Sorusunu da yanıtlayan başkan şunları söyledi; Genel Başkanımız Ali Babacan Ardahan'a çok büyük önem veriyor. Genel başkanımızın Ardahan ziyaretinde halkın teveccühünden bunu anlamak mümkündür. İlimizin ekonomik sıkıntıları başta olmak üzere mahrum bırakılan tüm olanaklardan hak ettiği devlet desteğini alması için genel başkanlığımız liderliğindeki partimize güven tamdır. Ben partimizin Ardahan'da büyük başarı sağlayacağına inanıyorum. Rakam olarak ne olur bunu bugünden net söylemek doğru olmaz. Sandık en net ankettir. Ardahanlı vatandaşlarımızdan gördüğümüz teveccüh tespitimizi teyit ediyor.” şeklinde konuştu.

 

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNE ZİRAAT VE VETERİNERLİK BÖLÜMLERİ AÇILMALI

2008 yılında ilimize kurulan Ardahan Üniversitesinin aradan geçen 13 yıla rağmen öğrenci kapasitesi ve bölgenin ihtiyaçlarına karşılık verecek bölümlerin açılmadığını da eleştiren DEVA Partisi Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz; Bölgemizin en büyük geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık alanına yıllar önce büyük umutlarla açılan Ardahan Üniversitesi ne yazık ki hiçbir katkısı olmamıştır. Üniversitemizde Ziraat ve Veterinerlik fakültelerinin açılmamış olması büyük bir kayıptır. DEVA Partisi olarak bizler ilimizin hem de bölgenin kalkınmasının Ardahan Üniversitesinde açılacak yeni fakülteler ile Kafkasya ülkelerini de kapsayan bir bilim yuvası olacağına inanıyoruz. Üniversiteler bina ve kampüslerden ibaret taş yapılar değildir. Fiziki koşullarından daha önemli olan verilen eğitimdir. Bunun için bizler Ardahan Üniversitesi bünyesinde ziraat ve veterinerlik bölümlerinin bir an önce açılmasını istiyoruz. Ancak bu sayede Ardahan Üniversitesi bacasız bir fabrika olur. dedi.

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ