ERASMUS+ PROJESİNİN AVRUPA AYAĞINI BAŞARI İLE TAMAMLADILAR

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 08.07.2019 09:23:21 Toplam 757 defa okunmuştur.

Şehit Uzman Çavuş İbrahim Erdoağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Sağlık Meslek Lisesi) Erasmus+ Projesinin Avrupa ayağını başarı ile tamamladı.

Şehit Uzman Çavuş İbrahim Erdoağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Sağlık Meslek Lisesi)  Erasmus+ Projesinin Avrupa ayağını başarı ile tamamladı.

Şehit Uzman Çavuş İbrahim Erdoğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eski Adı İle Sağlık Meslek Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen, Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Erasmus + Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel hareketliliği kapmasında uygulanan   2018-1-TR01-KA102-056375nolu “Yaşlı Bakımı ve Hasta Bakıcılığında Yeni Yaklaşımlar, Avrupa Stajı”  adlı projenin hareketlilik aşaması başarı ile tamamlandı.

Her alanda isminden söz ettiren okul, bu sene üçüncüsünü uyguladığı ERASMUS +  projesi olan “Yaşlı Bakımı ve Hasta Bakıcılığında Yeni Yaklaşımlar, Avrupa Stajı” adlı, projesi kapsamında toplam 18 hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği alanı öğrencisi ve 2 öğretmeni  ikişer  hafta süreyle yaşlı bakım ve evde bakım merkezlerinde  staj tecrübesi yaşadılar. Almanya gurubunun 31 Mart 2019 – 13 Nisan 2019 tarihleri arasında, Portekiz gurubunun ise 5 Mayıs 2019-18 Mayıs 2019 tarihleri arasındaki Staj faaliyetleri, sadece gözleme dayalı ve teorik bilgilerin aktarılmasına yönelik değil, doğrudan bütün öğrencilerin uygulamalara katıldığı şekilde oldukça başarılı gerçekleşmiştir.

Projenin Portekiz ayağında birtakım izleme ve değerlendirme çalışmalarına katılan Okul Müdürü Ebru Mermer projenin hareketlilik aşamasının son derece başarılı bir şekilde tamamlandığını, staj faaliyetlerinin çok iyi organize edildiğini, proje kapsamında;  özellikle yaşlı nüfusun yoğun olduğu Avrupa´da yaşlı bakım ve evde bakım hizmetlerindeki modern yaklaşımların öğrenilmesi,   sağlık alanında yeni uygulamaların ülkemize transferinin yanında, katılımcıların ikişer  hafta süreli Avrupa staj tecrübesi sayesinde, öz güvenlerinin ve  girişimciliklerin böylelikle de istihdam olanaklarının  artmasının hedeflendiğini belirtti.  Ayrıca katılımcıların proje kapsamında tatil günlerinde Almanya´nın ve Portekiz´in önemli merkezlerini gezme fırsatı yakaladıklarını ifade etti. Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • ERASMUS+ PROJESİNİN AVRUPA AYAĞINI BAŞARI İLE TAMAMLADILAR