ESOB BAŞKANI ALİHANOĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 10.10.2022 08:56:38 Toplam 533 defa okunmuştur.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İskender Alihanoğlu, "STK ve siyasi partilerin Ardahan'ın sorunlarının çözümünde birlikte hareket etmesi gerekiyor" dedi.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) Başkanı İskender Alihanoğlu ile Ardahan’ın sorunlarını konuştuk. Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İskender Alihanoğlu ile ilimizdeki sorunlar hakkında sohbette bulunduk.

Ardahan’da faaliyette bulunan lokanta, pastane, kafeterya, market, fırın ve kasaplarda denetim yapılmadığına dair yakınmalar olduğunu ifade etmemi haklı bulan Başkan Alihanoğlu, “Fiyat ve hijyenle ilgili aksaklıkların giderilmesi için Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yanı sıra, İl Tarım Müdürlüğü gıda denetim birim, İl Sağlık Müdürlüğü ile Belediye Zabıta Amirliğinin ortaklaşa denetim yapmaları gerekiyor” diyerek, bu hususta girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Geçmişte yapılan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimi ve son yapılan Ticaret Odası seçimlerinde yaşanan aksaklıklara da değinen Başkan Alihanoğlu. “Nüfusuna göre Türkiye’nin en küçük ili olan Ardahan, buna karşın sorunlarımız hayli fazladır. Sorunların çözümü için mesleki kuruluş ile siyasi kurumlarda girişimci kadroların yer almalarına ihtiyaç vardır. Ardahan’ın gelişmesi ve halkın kalkınması için her alanda birlikte hareket edilmesi gereklidir” önerisinde bulundu.

KASIM TIRPANCI

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • ESOB BAŞKANI ALİHANOĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA