Genç Parti Ardahan İl başkanı Cihan Çoban, “Dünyayı etkisi altına alan ve biyolojik bir savaş olan coronavirüsle ilgili sonuna kadar mücadele edilmelidir” dedi.

Genç Parti Ardahan İl başkanı Cihan Çoban, “Dünyayı etkisi altına alan ve biyolojik bir savaş olan coronavirüsle ilgili sonuna kadar mücadele edilmelidir” dedi.

Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi olarak nitelendirilen koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Ardahan’da da önlemler alınmaya devam ediyor.

Genç Parti Ardahan İl Yönetimiyle parti binasında bir araya gelen Başkan Çoban, Ülkemizde Koronavirüs ile ilgili alınan kararları desteklediklerini ve vatandaşların bu uygulamalara uyulmasını istedi.

Başkan Çoban: “Genç Parti olarak Kovid-19 ile ilgili alınan ve alınacak olan kararları ve tüm önlemleri destekliyoruz. Bununla birlikte, işletmelerimizi ve çalışanlarımızı korumak için çeşitli tedbirler alınması gerektiğini düşünüyoruz. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak küresel bir salgın haline gelen koronavirüsün Türkiye’de de görülmeye başlamıştır. Bu süreçte Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere Devletimizin aldığı yerinde tedbirler, virüsün ülkemizde yayılmasını geciktirmiş, şu ana kadar ölümcül bir olayın yaşanmasını engellemiştir. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığımızın yürütmüş olduğu kriz yönetimini ve aldığı tedbirleri son derece yerinde bulduğumuzu ve takdirle karşıladığımızı ifade ediyoruz. Ardahan Valiliği, Hükümetin ve ilgili bakanlıkların yayınladığı genelgeleri harfiyen yerine getirdiğini görüyor, atılan adımların uygulanmasında vatandaşların da duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

Salgına karşı duyarlılık çağrısı yapan Başkan Çoban, “Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgının, milletimizin sağduyusu ve alınacak tedbirlere göstereceği titiz yaklaşımla en az sıkıntıyla bertaraf edileceğini temenni ediyor, başta teşkilatımız, üyelerimiz, kamu görevlilerimiz olmak üzere tüm milletimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • GENÇ PARTİ'DEN CORONAVİRÜS TOPLANTISI