İki sınır kapısı olan serhat şehri Ardahan´da sınır ticaretini arttırmak ve kentin ekonomisine katkı sağlamak için Valilik ve STK´ların girişimi sonucu Ahıska´dan ilk turist kafilesi Ardahan´a geldi.

İki sınır kapısı olan serhat şehri Ardahan´da sınır ticaretini arttırmak ve kentin ekonomisine katkı sağlamak için Valilik ve STK´ların girişimi sonucu Ahıska´dan ilk turist kafilesi Ardahan´a geldi.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı´nın bilgisi dâhilinde ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığının katkıları sonucunda Ardahan´a komşu olan Gürcistan´ın Ahıska kentinden 25 kişilik kafile Ardahan´a gelerek alışveriş yapma imkanı buldu.

Ardahan´a gelen kafileyi ATSO Başkanı Çetin Demirci, ESOB Başkanı Mustafa Morkoç ve AEŞOB Başkanı Asim Özer karşıladı.

Turizm işletmecisi Erkan Bozkır´ın servis aracıyla ücretsiz bir şekilde Ardahan´a gelen 25 kişilik kafile hem Ardahan´ı gezdiler hem de esnaftan alışveriş yaptılar.

Ardahan´da turizme ve esnafa canlılık gelmesi adına elini taşın altına koyduğunu belirten Bozkır, “Kendi aracım ve yakıtını kendi cebimden koyarak Ahıska´dan Ardahan´a getirdiğim Gürcistanlı vatandaşların alışveriş yaparak az da olsa Ardahan esnafına katkı sunduğunu düşünüyorum. Söz konusu Ardahan ise herkes elini taşın altına koymalı. Ben bu uygulamayla elimden geleni yapmaya hazırım. Ardahan Valiliğinin ve STK´ların destekleriyle inşallah bu uygulamamızı devam ettiririz dedi.

Gürcistanlı vatandaşlar ilk olarak Ardahan Semt pazarını gezdiler. Ardından mağazalara giderek alışveriş yapan Gürcü vatandaşlar daha sonra ülkelerine döndü.  Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • Gürcüler, Ardahan´ı çok sevdi