Ardahan devlet hastanesinde sağlık hizmetleri alımının kolaylaşması için çalışmalar olanca hızıyla devam ediyor.

2017 Aralık ayında göreve gelen Başhekim Sefa Gül ve ekibi Ardahan devlet hastanesinde yıllardır çözülmeyen , gündeme gelmeyen sorunların üstüne tek tek gitmekte ,en temel insan hakkı olan sağlık hizmetinin alınması için gece gündüz demeden yoğun mesailerine devam ediyor.
Yönetime geldikleri ilk günlerde özellikle kış aylarında soğuk havalarda uzak köylerden hastaneye başvuran hasta ve yakınlarına sıcak çorba ikramında bulunan Dr. Sefa Gül ve yönetimi belki de ülkede bir ilki gerçekleştirerek hasta sağlığı ve hastane yönetimine yeni bir perspektif kazandırdılar. Her gün onlarca hastanın daha konforlu ve daha sağlıklı bir ortamda tedavi almalarını mümkün kılan günübirlik tedavi merkezini ıslah edip iyileştirmeleri, mesai saatleri sonrası ‘´Gönüllü sigara bıraktırma polikliniği´´ ile ilimizde yüzlerce vatandaşımızın sigarayı bırakmasına vesile olmaları , Ahıskalı Türklerin sağlık hizmeti alımında öncü hastanelerinden biri olmaları, hastaların muayene olduktan sonra köy minibüslerini bekleyebilecekleri bir oda tahsis etmeleri ile basında kendilerine yer bulan hastane yönetiminin özellikle ‘´ yaşlı ve engelli hastaların´´ kan numunelerini bodrum kattaki kan alma merkezine inmeden laboratuvara verebilmeleri için poliklinik binasının her katında bir kan alma merkezi açarak büyük takdir topladılar.
Özellikle yaşlı hastalar için büyük kolaylık olduğu ve hastaların sağlık hizmeti alımını kolaylaştıran yeniliklerden çok çok memnun oldukları gözlenirken, Hastane personelinden , yaz mevsiminde otopark düzenlenmesi, daha geniş, daha rahat kantin binası, yeni taksi durağı gibi çevre düzenleyici müdahalelerin yapılması içinde hummalı bir çalışma yürütüldüğü bilgisi alındı.
Ardahan Belediyesinin de yaz mevsimi içerinde Göle kavşağından hastaneye uzanan alternatif bir duble yol inşasını bitireceği alınan duyumlar arasında yer aldı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Hastanede yeni yönetim başarısı