KAHRAMAN AZAT

Kahraman AZAT

Geçtiğimiz cumartesi günü Ardahan Belediyesi parkta çok gösterişli iftar sofrası hazırlayarak Ardahanlılara iftar yemeği verdi. Katılımın çok yüksek olduğu görüldü.

***

Katılan birçok vatandaş bu daveti beğenerek güzel bir organizasyon olduğundan bahsedip belediye başkanına teşekkür ettikleri söylenmektedir.

***

Şehirdeki hatta evlerdeki sohbetlerde bu ortamda bu şatafata ihtiyaç olmadığını tartışıyorlar. Şahsen ben de tasvip etmiyorum. Sayın Başkan, bu şehirde elektriği kesilen hane yok mu? Doğalgazı kesik olan yok mu? 

***

Üniversitede okuyan kız çocuklarımız akaryakıt istasyonlarında ve lokantalarda garsonluk yaptıkları, paraları olmadığı için bayramda evlerine gidemedikleri, kuru ekmekle iftar edip derdini kimseye anlatamayan vatandaşlar tespit edilemez miydi? Mahalle bakkallarına borcu olup utandığından bakkalın önünden geçemeyen vatandaşlarımızın olduğunu bilmiyor musunuz?

***

Bunları derken komünistler gibi sefalet edebiyatı yapmıyorum. Bu israf kaynağı yukarıda saydığım ihtiyaçların acili yetine binaen bunlar yapılmalıydı. Belki dalkavukların alkış ve takdirlerini alabilirsiniz. Bu şehirde bu kadar sıkıntılar varken bu israfı gereksiz görenlerdenim. Bizler size ulaşamadık. Meclis üyeleriniz uyarabilirdi. Bu şatafatı kabul etmeyen çok kişinin olduğunu biliyoruz ama kerhen sesini çıkaramadıklarını da biliyoruz.

Ardahan halkına saygılarımla. (Kahraman AZAT)

 

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • İFTAR BAHANESİYLE, İSRAFLI ŞOV