Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla esnafların ve KOBİ’lerin sorunlarıyla ilgili çalışma yapmak için Ardahan’a geldiler.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla esnafların ve KOBİ’lerin sorunlarıyla ilgili çalışma yapmak için Ardahan’a geldiler.

Ardahan ve ilçelerinde esnafın, çiftçinin ve KOBİ’lerin sorunları yerinde inceleyecek CHP Heyeti, parti binasında partililer ve basınla buluştular.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan, 31 Mart Yerel seçimlerde Türkiye’nin yarısını alan CHP, genel seçimlerde de iktidar yürüyüşünün başlayacağını söyledi.

Başkan Taştan, “31 Mart seçimlerinde hepimiz büyük mücadeleler verdik ve şükürler olsun ki Ardahan’da büyük bir zafere imza attık. Ancak işimiz daha yeni başladı. Artık her zamankinden daha iyi çalışmalıyız. Belediye Başkanlarımızın yanında olmalı ve onlara destek olmalıyız.  İnanıyorum ki buradaki her arkadaşım bu görevi layıkıyla yapacaktır” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ise, Ardahan’ın sorunlarını dinlemek için burada bulunduklarını belirterek şunları söyledi: “Askıda ekmek kampanyası başlatan iktidarın Ardahan’dan haberi yok, burada yaşayan vatandaşı askıya almışlar. Bugün yapmış olduğumuz esnaf gezimizde esnafın perişan halde olduğunu gördük. Esnaf, kredisini nasıl ödeyeceğini kara kara düşünüyor. Kullanmış oldukları krediyi keşke çekmeseydik diyorlar. Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılık bitmiş insanlar hayvanlarına kışın nasıl bakacaklarının hesabını yapıyor. Malını satmak isteyen ise satamıyor. İktidar sarayda oturmuş keyif çatıyor, bir asgari ücretle veya emekli maaşı ile geçinsinler de görelim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı istifaya davet ediyorum. Ardahan’ın iki kapısı var ancak bir bacası yok, üretim yok. Ardahan’ın fabrikaları nerede? Organize sanayisi var ancak rezalet durumda, bir tane fabrikası yok, Ardahan 18 yıldır kaderine terk edilmiş il olduğunda 190 bin nüfusa sahip olan Ardahan 100 bin göç vermiş ve şuanda 100 binin altına düşmüştür.  Teşvik alamayan ve üretemeyen toplum yaratılmış, Ardahan’da yanlış yönettikleri dış politika ile bu kapılarda kapatılmıştır. Kapıların kapatılması ile Ardahan büyük zarar gördü. İktidarın Ardahan’a verdiği zararı tez elden kurtaracağız.”

Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiği zaman Ardahan’a ivedilikle yapılacaklar çalışmalar hakkında açıklama yapan CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Salı günü güzel şehrimiz Ardahan’ımıza geldik, burada vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ileteceğiz.  Ardahan’a öyle bir gün yetmez. İstanbul ve Ankara bizim için ne kadar önemliyse Ardahan’da bizim için o kadar önemlidir. Ardahan için bir kitaba sığmayacak kadar rapor hazırlıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiği zaman Ardahan’a ivedilikle yapılacaklar raporu hazırladığımız zaman tüm kente dağıtacağız. Sorun, öneri ve çözümleri hepsini birlikte hazırlayacağız. Devlet adil olmalı, Rize’ye yaptığının yarısını Ardahan’a yapmalı ancak yapmaz çünkü taraf tutuyor. Bizlere düşen burada yaşayan vatandaşlarımıza umut vermek, her gün göç veren bir il haline gelen Ardahanlı neden göçüyor? Çünkü iş ve aş yok, umut yok ancak biz bu milletin umudu olacağız” dedi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • İKİ KAPI VAR, BİR BACA YOK