İl İdare Şube Başkanları toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 06.12.2013 10:29:14 Toplam 1216 defa okunmuştur.

İl İdare Şube Başkanları toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı

İl İdare Şube Başkanları toplantısı 
Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı   
İlin gündem ve başlıca gelişmelerinin ele alınarak istişare edildiği  ``İl İdare Şube Başkanları toplantısı`` Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapılmış ve  Ardahan’da bu yıl yapılan bütün çalışmaların genel anlamda başarılı geçtiği, 2014 yılının plan ve projelerinin de şimdiden hazırlanması hususunda görüş birliğine varılmıştır.
Bütün kurumlarımızla birlikte güzel işler yaptık ve  yapmaya devam edeceğiz diyen Vali Azizoğlu, ``Bu sene ilimizde hizmet veren bütün kurumlarımıza yapmış oldukları başarılı, gayretli ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu aynı zamanda ilimizde gerek mahalli idarelerle, sivil toplum örgütleriyle çok uyumlu güzel ve başarılı çalışma sergilediğinin de bir göstergesidir. Ardahan’da hizmet veren kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum örgütleri ve mahalli idarelere de bu vesileyle teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra ki yılda da bu işbirliği ve uyumlu çalışmanın artarak insanımıza daha güzel hizmetlere vesile olacağına inanıyorum. Güzel hizmetler yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Önümüz kış, karla mücadele çalışmalarını başlattık. İnşallah bu kışı da büyük bir sıkıntı olmadan atlatacağız. Bu manada Karayolları, İl Özel İdaresi ve Belediyeler karla mücadeleyi el birliği ile yapacak. Vatandaşımızı mümkün olduğunca yolda bırakmadan, onların yollarda soğukta, karda ve tipide kalmasını önleyecek şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz`` demiştir.
Ardahan İli genelinde mevsimin dar olduğunu, bu yüzden hazırlığın kış aylarında yapılması gerektiğini vurgulayan Vali Azizoğlu; ``Bütün kurumların 2013 yılı, yatırımlar açısından verimli geçti. Çok uyumlu ve başarılı çalışmalar sergiledi kurumlarımız. 2014 yılının bütçeleri de yapıldı. Genel İdare, Özel İdare, Belediye’nin yapmış olduğu projeler tasdik aşamasındadır. Bunlar onay alıp geldikten sonra hemen ihale aşamasına geçilecek. Ama bu ihale aşamasından önce yapılması gereken faaliyetler var. Bunlar, arsa temini, arsaların zemin etütlerinin yapılması, buna uygun projelerin hemen tamamlanması ve ihale dosyasının hazır hale getirilmesidir. Program ve projeler tasdik edildikten sonra da derhal ihaleye çıkılmalıdır. Biz geçen sene Nisan ayında ihaleye çıktık. Bu sene istiyorum ki, Mart ayında ihaleye çıkalım. Mart ayında ihaleye çıkabilirsek, Nisan ayında yer teslimlerini yaparız. Nisan’da inşaatları başlatabilirsek, bu aylarda da tamamlamış oluruz. Mevsim dar, hazırlık çalışmalarını kış aylarında yapmamız gerekiyor. Kış aylarında teknik elemanlarımızın en yoğun çalışma dönemi olacak. Bu konuda geçen yılda yaptığımız gibi devam edeceğiz`` uyarısı yapmıştır.
Resmi araçların kullanımına da değinen Vali Azizoğlu, ``Resmi araçların kullanımında herkes taşıt kanununa göre hareket etsin. Emniyet ve Jandarma’ya bu konuda talimat verildi. Makam ve unvanı ne olursa olsun kamuya ait taşıtlar, taşıt kanunları dışında kim kullanırsa işlem yapacağız. Bu konuda herkes dikkat etsin, devletin araç-gerecini düzgün kullanalım.`` diye konuşmuştur.
‘Ardahan Balı’na marka çalışmasını da gündeme getiren Vali Azizoğlu; ``Türkiye’de herkes bizim balımızın ne kadar değerli olduğunu biliyor. Bunu avantaja çevireceğiz. Sizin de bildiğiniz gibi TÜBİTAK ile ortak bir çalışmamız var. Bu çalışmamızın sonucunda balımıza marka aldığımızda kilogramı 250 lira olacak. Biz nasıl yiyeceğiz diyecek olursanız, herkes kendi bahçesinde iki üç kovan alıp, kendi üretecek balını yiyeceklerini`` bildirmiştir.
2014 yılına yaklaşırken toplantıya katılan İl idaresi Şube Başkanları’nın yeni yılını da kutlayan Vali Azizoğlu, ``Ailenizle, çocuklarınızla beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum`` dileğinde bulunmuştur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • İl İdare Şube Başkanları toplantısı Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında yapıldı