T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ 2018/1659 ESAS

İLAN
T.C. ARDAHAN İCRA DAİRESİ
2018/1659 ESAS
ÖNEMLİ NOT1: İcra Müdürlüklerinde fiziki para ile işlem yapılması uygulamasına son verilmesi ve ihale sırasında fiziki paranın gerçekliğinin tespitinin mümkün olmaması sebebiyle Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra İflas Kanunun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda Kasa İşlemleri bölümü 2. Bentte belirtilen İhale Teminat Bedeli dahil her türlü ödemenin; icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılmasına ilişkin yazı gereğince; ihaleye iştirak etmek isteyen katılımcıların esatis.uyap.gov.tr adresinden teminatlarını yatırmaları veya müdürlüğümüze ait Ardahan Vakıfbank Şubesi Emanet Kasa Hesabı olan Iban No : TR1500Ö1500158007290501339 hesabına gerekli teminat tutarının yatırıldığına dair makbuzla gelmeleri aksi halde anılan hususlar sebebiyle fiziki parayla ihaleye alınmayacağı hususunda bilgi ve gereği tüm ilgililere Hanen duyurulur, (bankadan para yatırılırken açıklamaya mutlaka dosya no, ad/soyad ve TC kimlik no yazılması gerekmektedir.)
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verileri taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NOTU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; Ardahan İli Merkez ilçesi, Kaptanpaşa Mahallesi, 298 ada, 18 notu parsel üzerinde bodrum kat+ zemin+ 5+çatı katlı betonarme bina olduğu yapının doğalgazlı ve asansörlü olduğu dış cephesinin mantolamalı ve boyalı olduğu devamla satışa konu meskenin bodrum katta , banyo, mutfak ve salondan ibaret , mevkii itibariyle şehir merkezinde olup, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanan 2 nolu Bağımsız Bölüm MESKEN’in satışından ibarettir.
Yüzölçümü : 60 m2
Arsa Payı : 8/1000
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:15- 10:20 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : ŞAVŞAT YOLU ÜZERİ AKYILMAZ OTOPARKI (MENKUL-G .MENKUL ORTAK SATIŞ YERİ) MERKEZ/ARDAHAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir, (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutan üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde Ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.; İhaleye katlim sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son, ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul • olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1659 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/09/2019

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!