T.C. HANAK İCRA DAİRESİ 2017/19 TLMT.

T.C. HANAK İCRA DAİRESİ
2017/19 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ardahan İl, Hanak İlçe, 119 Ada, 6 Parsel, İNCEDERE Mahalle/Köy,
köyiçi Mevkii, Yığma Taş Ev, Ahır ve Arsası
Adresi : İncedere Köyü Hanak / ARDAHAN
Yüzölçümü : 3.349,67 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 121.892,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer :
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : HANAK BELEDİYESİ KONFERANS SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ÖNEMLİ NOT: İcra Müdürlüklerinde fiziki para ile işlem yapılması uygulamasına son verilmesi ihale sırasında fiziki paranın gerçekliğinin tespitinin mümkün olmaması sebebiyle Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı kanun ile değiştirilen İcra İflas Kanunun uygulanması konulu yazısı doğrultusunda kasa işlemleri bölümü 2 nci bentte belirtilen İHALE TEMİNAT BEDELİ dahil her türlü ödemenin;
İcra ve İflas Dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluile veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıf Bank tarafından icra iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılmasına ilişkin yazı gereğince ihaleye iştirak etmek isteyen katılımcıların esatis.uyap.gov.tr adresinden teminatların yatırıları veya Müdürlüğümüze ait Ardahan Vakıfbank Şubesi : IBAN : TR870001500158007300574366 hesabına veya Hanak
Ziraat Bankası Şubesi nezdinde bulunan IBAN NO: TR490001000648082644235001 nolu hesaba gerekli teminat tutarının yatırıldığına dair makbuzla gelmeleri, aksi halde anılan hususlar sebebi ile fiziki para ile ihaleye alınamayacağı hususunda bilgi ve gereği tüm ilgililere İLANEN DUYRULUR. ( Bankadan para yatırılırken açıklamaya mutlaka Ad Soyad ile T.C. Kimlik no yazılması gerekir.)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış
talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2020
Fatih KALE 134873
Yazı İşleri Müdürü

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!