Işıklı; Satranççı sporcularımız LGS´de büyük başarı sağlamıştır

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 08.07.2019 09:27:38 Toplam 866 defa okunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziranda yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziranda yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Açıklanan sınav sonuçlarının ardından çok sayıda satranç sporcusu 500 tam puan alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Satranç oynayan çocukların sınav sonuçlarında da başarılı oluşunun tesadüf olmadığını belirten Satranç Federasyonu Ardahan İl Temsilcisi Murat Sedat Işıklı; Türkiye´nin farklı illerinden federasyonumuza bağlı sporcular LGS´de büyük bir başarıya imza atmışlardır. Ankara´dan Baran Kılıç ve İbrahim Halil Yıldırım, Aydın´dan Kerem Tunçbilek, Burdur´dan Mahircan Pepe, Bursa´dan Çağla Engin, Denizli´den Nehir Tokat, Elazığ´dan Hüseyin Tekdemir ve Baran Kaçar, İstanbul´dan Ahmet Doruk Koçer, Oğuz Kağan Aydın ve Tuna Eryılmaz, İzmir´den Ediz Aldoğan, Konya´dan Hikmet Tarık Keskin, Malatya´dan Mert Coşkun, Mersin´den Eylül Şevin Karabulak, Nevşehir´den Gökay Nuray, Niğde´den Büşra Gün, Ordu´dan Mehmet Metehan Kır, Samsun´dan Ata Saydam ve İdil Belkıs İğde ve Yalova´dan Ege Yiğit Köksal tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puanla Türkiye birinciliğini paylaşmışlardır. Ayrıca Ankara´dan Ahmet Cemal Vural, Burdur´dan Nida Yılmazcan ve Enfal Tufan, Bursa´dan Safiye Öykü İnce ve Kayra Yılmaz, Kırıkkale´den Berrak Gündüz, Konya´dan Avni Oflaz, Kerem Bilge Gedik ve Gülsena Kandur, Kütahya´dan Ömer Arda İlbek, Feyza Günalay Ve Zehra Sena Gedikbay ise sadece bir ya da birkaç yanlış yanıt ile tam puana yakın bir derece elde etmişlerdir. LGS´de böylesine büyük bir başarıyı elden eden sporcularımızı tebrik ediyor, satrancın sporcularımıza kattıklarıyla daha da başarılı olacaklarına inanıyorum. dedi.
Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • Işıklı; Satranççı sporcularımız LGS´de büyük başarı sağlamıştır