KAAN KOÇ, BAKANA ARDAHAN'IN TALEPLERİNİ İLETTİ

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 25.04.2022 14:39:50 Toplam 945 defa okunmuştur.

AK PARTİ İL BAŞKAN KAAN KOÇ, ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLUN'A ARDAHAN'IN TALEPLERİNİ İLETTİ

Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Aşık Şenlik Tüneli'nde ilk ışığın görülmesi etkinliğine katılmak için geçtiğimiz gün kente gelen Ulaştırma ve altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Ardahan'ın talepleri iletildi.
Geçtiğimiz yıl AK Parti İl Başkanlığı görevine atandıktan sonra parti içindeki birlik ve beraberliği sağlayarak çalışmalarına başlayan İl Başkanı Kaan Koç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'na Ardahan'a yapılması gereken projeler hakkında brifing vererek taleplerini bir dosya halinde sundu. AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç'un Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na sunduğu dosyada şu talepler yer aldı;

DOĞU EKSPRESİ TRENİ
Talebimiz ve girişimlerimiz doğrultusunda Doğu Ekspresi Treninin son durağının Ardahan olması noktasında bakanlığımızca hazırlanan projeye göre Sn. Bakanımızın talimatıyla fizibilite ve bütçe çalışmaları başlamıştır.

ARDAHAN – GÖLE KARAYOLU
Ardahan-Göle yolunun kalan 4 Km'lik kısmı bu yaz tamamlanarak %100'u bitirilecektir.
Talebimiz ve girişimlerimiz doğrultusunda Sahaya Tünelinin başlaması noktasında bakanlığımızca hazırlanan projeye göre Sn. Bakanımızın talimatlıyla 2023-2024 yılı yatırım programına dahil edilmiştir.

ÇILDIR GÖLÜ İSKELESİ
Sit alanı içerisinde bulunan Çıldır Gölü ve kıyı şeridinin doğasına uygun şekilde tekne yanaşma iskelesi yapılacaktır. Ardahan isimli teknemiz kullanılmaya devam edilecektir.

ÇAMLIÇATAK KÖYÜ KAVŞAK VE ALT GEÇİT
Çamlıçatak Köyü mevkiinde araç ve yaya kullanımı için alt geçit ve kavşak yapım çalışması bu yaz başlanılarak yaz sonunda bitirilecektir.

BÜLBÜLAN GEÇİDİ BAKIM EVİ
Proje ve fizibilite çalışmaları Sn. Bakanımızın talimatlıyla başlatılmıştır.

POSOF ILGAR TÜNELİ
Talebimiz doğrultusunda ödenek oranı artırılarak, Tünel açma makine sayısı artırdarak aynı anda başlangıç ve bitiş noktalarından tüneli delme işlemi devam edecek ve yıllık ortalama 500m her tüpte kazı yapılmış olacaktır. Hanak yol ayrımından tünele kadar ki yol ve köprülerin yapımı tamamlanacaktır.

ÇILDIR AŞIKŞENLİK TÜNELİ
Tünel çalışmaları tamamlanmış olup asfalt çalışmaları hızlı şekilde tamamlanarak 2023 yılı başında açılışı yapılacaktır.

ÇEVRE YOLU HAYVAN PAZARI MEVKİSİ KAVŞAĞI
Hayvan pazarı önünde planlanan karayolu kavşağı bu yaz başlanılarak yaz sonunda bitirilecektir. Bölgedeki köylerimizin ulaşımının kolaylaşmasına katkı sağlayacaktır.

ARDAHAN DEDEŞEN YOLU
Ardahan-Dedeşen yolundaki 6 Km`lik bozuk kısmı yapılarak yaz sezonunda bitirilecektir. Böylelikle Kültür ve Turizm Bakanlığımızca tescil edilen Dedeşen Köyündeki tarihi medrese ve yapıların bölge turizmine katılması sağlanacaktır.

 

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • KAAN KOÇ, BAKANA ARDAHAN'IN TALEPLERİNİ İLETTİ