Geçtiğimiz ay çıkan valiler, savcı ve hakimler kararnamesi ardından yeni vali ve başsavcının atandığı Ardahan'a, tayini çıkanların yerine yeni vali yardımcıları ile kaymakamlar atandı.

Geçtiğimiz ay çıkan valiler, savcı ve hakimler kararnamesi ardından yeni vali ve başsavcının atandığı Ardahan'a, tayini çıkanların yerine yeni vali yardımcıları ile kaymakamlar atandı.

Resmi Gazete 'de yayımlanan kararname ile Ardahan'da 2 Vali Yardımcısı ve 2 Kaymakamının da aralarında olduğu 427 Mülki İdare Amirinin görev yerleri değiştirilmişti. 

GÖLE’NİN YENİ KAYMAKAMI HALUK KOÇ’U TANIYALIM

Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün’ün Giresun’un Tirebolu İlçe Kaymakamlığına atanmasının ardından Batman Hasankeyf ilçesi Kaymakamı Haluk Koç, Göle İlçe Kaymakamlığına atandı. Kaymakam Koç, Kurban Bayramı öncesi Göle ilçesine gelip göreve başlamasının ardından ilgili kurum amirleri tarafından brifing aldı.
Haluk Koç, Erzurum doğumlu olup ilk ve orta tahsilini Erzurum’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 2010 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bilim Dalında “Döviz Kuru Belirsizliği ve Yurtiçi Yatırımlar Türkiye Örneği” adlı Teziyle Yüksek Lisans derecesi aldı. 2003-2010 yılları arasında Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yaptı.2010 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Kırklareli ilinde İl Merkez Stajını, Yalova ili Altmova ilçesinde Kaymakam Refikliği Stajını, Samsun ilinde Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajını tamamladı. Yozgat İli Çandır, Boğazlıyan ve Kadışehri ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmasının ardından Yurt dışı Stajı için gönderildiği İngiltere’de İngilizce dil eğitimi aldı, İngiliz İdari Sistemi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Londra -Başkonso-losluğunda Büyükelçilik Stajını tamamladı. 
Yurt dışı dönüşü sonrasında ise Kırklareli ili Kofçaz ilçesinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu, ardından Tokat ili Artova Kaymakamı olarak görev yaptı. Kahramanmaraş ili Andırın Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 31.08.2018 tarihli ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Batman-Hasankeyf’e atanmış ve 24.09.2018 tarihinde buradaki görevine başlamıştır. Yeni Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Ardahan’ın Göle ilçesine kaymakam olarak atandı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • KAYMAKAM HALUK KOÇ, GÖREVE BAŞLADI