Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün, İlçemizde görev yapan imamlarla bir araya geldi.

Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün, İlçemizde görev yapan imamlarla bir araya geldi.

Yapılan toplantıda imamlara hitap eden Kaymakam Gün; “Yüz elli binin üzerinde diyanet ordusu olan bir ülkede yaşıyoruz. 5-6 yaşlarından itibaren 18 yaşına kadar elimizin altında bulunan çocuklarımıza doğruyu, yanlışı, vatan ve millet sevgisini, milli ve manevi değerleri anlatmamız, aşılamamız gerekiyor. Ancak müktesebatı üç beş kelimeyi geçemeyen bir terör militanı, bir köye gelip üç günde bizim çocuğumuzu kandırıp zehirleyebiliyor. İşte burada esas sorumluluk, milli eğitim ve diyanet ordusu neferlerindedir. Bu neferlerin görevini tam anlamıyla yapamaması çocuklarımızın kirli ellere düşmesine yol açıyor.

Ayrıca böyle bir orduya sahip olmamıza rağmen, toplum içerisinde hala edep, ahlak, milli, manevi değerler ve vatan, millet sevgisi konusunda sıkıntılar yaşıyor ve her sohbette bu şikâyeti dile getiriyoruz. Ama şikâyet ettiğimiz hususların sorumluluğu konusunu hiç düşünmüyoruz. Bunun sorumlusu bizler ve bir kaç yıl boyunca köyde veya mahallede görev yapıp gençlere dokunamamış, ona dini, milli, manevi ve ahlaki değerleri konusunda hiçbir şey verememiş olan imamlarımızdır. Görevimiz sırasında önce teşhisi koyup sıkıntıyı tespit etmeliyiz ve daha sonra da bu tespit doğrultusunda sıkıntıyı gidermeliyiz. Herkes kendi üzerine düşen sorumluluğu yapma konusunda gerekli hassasiyeti göstermelidir. Bunların köy ve mahalle ziyaretleri ile takibini yapmak ise bizim sorumlulu-ğumuzdadır. Unutmayın ki kişi kudreti nispetinde sorumludur. Uhrevi değerlerden çok dünyevi değerlerle uğraşan bir yapıyla belirtilen hedeflere ulaşamayız. Hedeflerimizi belirleyip emin adımlar ile yürümeliyiz. Çünkü bizim bıraktığımız boşlukları başka birileri hemen art niyetleriyle doldurabiliyor” dedi. 

İlçemizde uygulamaya koyduğumuz “Köy ve mahallelerimizde Sosyal Hayatın İyileştirilmesi Projesi “ kapsamında özellikle hafta sonlarında çok amaçlı kültür evlerinde maç izlemek için toplanan gençlerimiz başta olmak üzere köy ve mahalle halkıyla birlikte olun, onlara dinimizin de gereği olan insani, ahlaki, milli ve manevi değerlerimizi anlatın. Vatan millet sevgisini öğretin. Gençlerimiz bizim için terör örgütlerinin insafına terk edilemeyecek kadar değerlidir.  Şiarımız “Göle’nin Kuzularını Çakallara Kaptırmamaktır” diyerek imamlardan beklentilerini dile getirdi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • KAYMAKAM’DAN İMAMLARA UYARI!