Cumhuriyet tarihinden bu yana Köprülü Belediyesine en büyük hizmetleri kazandıran Belediye Başkanı Yücel Akkoç, 1 yılda ortaya koyduğu performans ve yatırım projeleriyle en başarılı belediye başkanı unvanına kavuştu.

Cumhuriyet tarihinden bu yana Köprülü Belediyesine en büyük hizmetleri kazandıran Belediye Başkanı Yücel Akkoç, 1 yılda ortaya koyduğu performans ve yatırım projeleriyle en başarılı belediye başkanı unvanına kavuştu.

KÖPRÜLÜ İMARA AÇILIYOR

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Beldesi’nde mahallelerin haritasının çıkarıldığını ve imara açılması yönünde çalışma başlattıklarını söyledi.

4 MAHALLENİN HARİTASI ÇIKARILACAK

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İl Bank Erzurum Bölge Müdürlüğünden gelen mühendislerle birlikte 4 mahallemizin haritasını, sokak adlandırması haritası ve imara açılması ve imar durumu için caddelerimizi ve sokaklarımızı gezerek fizibilitelerini aldılar. İlk etapta Köprülü Merkez imar değişikliği ve imara açılması yapılacak. 4 mahallenin haritası çıkarılacak, her mahallenin imar durumu ve caddelerin genişliği sokak adlandırılması yapılacak. İl Bank Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Çidem’e harita ve imar ile ilgili başvurumuzu kabul gördükleri için teşekkür ediyorum. İnşallah 3 ay içerisinde imar çalışmasının bitilmesi hedefleniyor” dedi.

BAŞKAN AKKOÇ’TAN MAĞDURLARA YARDIM

Göle ilçesi Köprülü belediyesine bağlı Durançam köyünde Abdullah Bingöl´e ait evde 27 Ocak 2020 tarihinde elektrik kontağından çıkan yangında ev tamamen kül olmuştu. Çıkan yangında can kaybı yaşanmazken Abdullah Bingöl adlı vatandaşın evi kullanılmaz hale gelmişti. Yaşanan olay hakkında Gazetemize açıklamalarda bulunan Göle Köprülü belde Belediye Başkanı Yücel Akkoç, “sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde mağdur ve ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olan Köprülü Belediyesi, elektrik kontağında çıkan yangında evi kullanılmaz hale gelen vatandaşımız Abdullah Bingöl´e destek olduk” dedi.

AKKOÇ, ATALAY VE AYDIN’DAN OKTAY TEKELLİ’YE YARDIM

Başkan Akkoç, yangında evi kullanılmaz hale gelen Bingöl’e, A’dan Z’ye bütün ev eşyalarının tamamı belediyemiz tarafından karşılandı. Mağdur olan vatandaşımıza, yapılan hizmetin çok değerli ve gurur vericidir. Köprülü Belediyesi olarak mağdur vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Bundan 3 ay öncede Oktay Takkeli adlı vatandaşımızın da ahır, otluk ve bir adet hayvanı çıkan yangında telef olmuştu. Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve Ak Parti İl Başkanı Hakan Aydın’ın girişimleri sonucu bu vatandaşımıza da Hayvanlarına yedirecek ot, yakacak odun ve 5 bin TL nakit para yardımında bulunduk. Köprülü Belediyesi olarak mağdur vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ