24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Başkanlık ve Milletvekili seçimleri öncesi Ardahan’dan Milletvekili olmak için aday aday olanların arasına katılan Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan’a gelerek seçmenler buluştu.

Ardahan Merkeze bağlı Çamlıçatak köyü girişinde karşılanan Ak Parti Ardahan Milletvekili aday adayı Korkmaz, Ardahan Üniversitesi girişinde toprağı öperek, “Ardahan Üniversitesi benim aşkımdır, siyasete atılarak Ardahan’ı da sevdam yapacağım” dedi. Kent girişinde uzun bir araç konvoyu ile karşılanan ve kornalar eşliğinde çarşıya gelen AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı yaklaşık 300 kişilik bir kalabalık karşıladı. Korkmaz’ı karşılayanlar arasında Ardahan eski Belediye Başkanı Mikail Kayatürk, Saffet Kaya’nın en yakın akrabası İdris Deniz ve Ardahan Üniversitesi çalışanlarının olması dikkatlerden kaçmadı.
Araç konvoyu ile Ardahan kent merkezinde iki tur attıktan sonra AK Parti Ardahan İl Başkanlığına geçen Prof. Korkmaz parti binasına girmeden önce kendisini karşılayanlara yönelik bir konuşma yaparak neden aday olduğunu belirtti.

GÜN KENAR DA OTURMA
ÜNÜ DEĞİL
Ulusal ve Yerel Basının da aralarında bulunduğu yoğun bir kitlenin karşıladığı Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Ramazan Korkmaz geldiği AK Parti Ardahan İl ve İlçe Merkez Teşkilatı önünde neden siyasete atılıp, aday olduğunu açıkladı.
Dünyanın ve Türkiye’nin önemli bir süreçte geçtiğini belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz , “Bizim ülkemizden daha önemli hiçbir şey yok. Emperyalizm açıkmış, kan istiyor, bu nedenle Ardahan’ın da içinde bulunduğu Anadolu’nun yeniden el ele verip, birlikte bu ülkenin daha güçlü olması için mücadele vermemiz gerek. Kişinin aynası yaptığı iştir. Bugün Kafkasya’nın ışığı olan Ardahan Üniversitenin sürecinde ki gibi hep birlikte çalışıp, birlikte yeni bir Ardahan inşaat edeceğiz” dedi.

Korkmaz, daha sonra AK Parti İl Başkanlığına çıkan ve burada AK Parti İl Başkan Vekili Mutlu Şanlıtürk ve AK Parti İl, İlçe, kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ile görüştü. Prof. Korkmaz burada yaptığı açıklamada, İl Başkanlığına atanan Mutlu Şanlıtürk’ün yanı sıra İl ve İlçe Yönetiminin genç oluşunun sevindirici bir durum olduğunu, bu süreçte hep birlikte yol arkadaşı olacaklarını belirtti. Partisinin aday adaylarının çoğunun yüksek düzeyde eğitim almış kişilerden olmasının kendilerini sevindirdiğini belirten AK Parti Ardahan İl Başkan Vekili Mutlu Şanlıtürk: Şu ana kadar 8 Milletvekili Aday Adayının başvurdu. AK Parti’nin aday adaylarının ikisi profesör, biri Yüksek Bilgisayar Mühendisi, veteriner hekim ve 3 tanede iş adamı milletvekili aday adayımız var. Prof. Ramazan Korkmaz’ın partimizde milletvekili aday adayı olası, önemli bir gelişme olarak değerlen-diriyoruz” dedi. Haber:T.Şahin Şirin

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Korkmaz, ARÜ aşkım, Ardahan sevdam olacak