23 Şubat Ardahan´ın kurtuluşunun 98. yıl kutlama programı belli oldu

23 Şubat Ardahan´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak

Ardahan´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü, düzenlenecek olan törenlerle kutlanacak ve günün önemini sembolize eden etkinlikler sunulacaktır.
Geçen yıllara göre daha geniş kapsamlı olarak hazırlanan programa göre, 20-22 Şubat tarihleri arasında saat 10.00´da Ardahan Üniversitesinde “100. Yılında Ardahan Kongreleri Uluslararası Sempozyumu” programı düzenlenmesi, Cuma namazında tüm camilerde Ardahan´ın kurtuluşu ve Şehitlik konusunda vaaz ve hutbelerin okunması, tüm okullarda 23 Ardahan´ın kurtuluşu ile ilgili kutlamaların yapılması, merkez camiinde akşam namazı ile yatsı namazı arasında şehitlerimiz için mevlit programı düzenlenecektir.
23 Şubat günü merkez camiinde sabah namazı buluşması (Şehitlerimiz için Fetih süresi Okunması ve Dua, Müteakiben Belediye Başkanlığınca Çorba İkramı) ardından saat 10:30´ da Valilik Hizmet binası önündeki Atatürk Anıtına çelenkler konulacak ve saygı duruşunda bulunulacaktır.

Daha sonra Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy, tören alanında bulunan halkın, öğrencilerin ve askeri birliklerin kurtuluş bayramlarını kutlayacaklar.

Törende günün anlam ve önemini içeren konuşma Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından yapılacaktır. Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğü programının sunulmasına müteakiben “İşgalden Kurtuluşa Şehitlerimize Saygı” yürüyüşü başlatılacak ve tören alanından Yanık Camiye kadar gidilecek. Gazi, şehit yakınlarına yemek ve şükran plaketi sunumu yapılacaktır.

Aynı gün saat 18.30´da ise Kazım Karabekir spor salonunda Ardahan Belediyesi Folklor ekibi gösterisi sunulacak ve Mehter Konserinin yanı sıra, TRT Sanatçısı Selma Geçer konser verecektir.

Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU!