ARDAHAN'DA MİLLET İTTİFAKININ 5 PARTİ BAŞKANI CHP'NİN EV SAHİPLİĞİNDE İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİLER

2023 Yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Parlemento seçimleri öncesi, AK Parti ve MHP ittifakının oluşturduğu Cumhur ittifakına, rakip olarak çıkan CHP ve İYİ Partinin başını çektiği Millet ittifakı bileşenleri seçim çalışmalarına hız verdi.

CHP İl başkanı Yalçın Taştan, İYİ Parti İl Başkanı Taşkın Polat, DEVA Partisi İl Başkanı Candar Yılmaz, SP İl Başkanı Hakan Çapan ve Gelecek Partisi Ardahan İl Başkanı Celil Toprak iftar sofrasında buluştu.

Yerel ve ulusal basın mensuplarının da katıldığı iftar programı öncesi Millet İttifakı Parti İl Başkanlarına katılımları için teşekkür eden CHP'li Taştan, Millet ittifakı bileşenleri olarak Ardahan'da ilk kez bir araya geldik. Bu buluşmanın iftar sofrasında olması da ayrıca bu buluşmaya değer katmıştır. Bildiğiniz üzere ülkemiz seçim sürecine girmiş bulunmaktadır. Bizde Ardahan'da 5 siyasi parti başkanı olarak ilimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüşmek için bundan sonra sık-sık bir araya gelerek görüşeceğiz. Millet İttifakı parti başkanları olarak son çıkan seçim yasası ile ilgili stratejimizi belirlemek zorundayız. Tabi önceliğimiz Millet ittifakı bileşenleri olarak sandık güvenliğini bu 5 parti ve delegeleri ile tüm vatandaşlarımız koruyacaktır açıklamasında bulundu.

TAŞTAN: ARDAHAN'DA 5 PARTİ İL BAŞKANI OLARAK TÜM TEDBİRLERİ ALACAĞIZ

Seçim sürecinde yaşanacak sorun ve sıkıntıların üstesinden gelebilmek için ellerinden geleni yapmaktan geri durmayacaklarını da sözlerine ekleyen CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Adil ve demokratik bir seçim süreci yaşamak içinde 5 parti il başkanları olarak gerekli tedbirleri alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Önümüzdeki bu seçimler laik demokratik bir Türkiye'nin cumhuriyetin ikinci yüzyılında devam etmesi için çok ömelidir. AKP iktidarlarının 20 yılda ülkeye verdikleri tahribatın biran önce giderilmesi ve yeniden parlamenter sisteme dönmek için bu şansımızı iyi kullanacağımız düşünüyorum dedi.

CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan'ın konuşması sonrası Millet İttifakının diğer İl Başkanları da ittifak çalışmaları hakkında basın mensuplarıyla görüşlerini paylaştı. İftar yemeği, 5 parti başkanının basın mensuplarının sorularına verdikleri cevaplar ile son buldu.

 

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • MİLLET İTTİFAKI ARDAHAN'DA BİR ARAYA GELDİ