Ardahan İl Sağlık Müdürü Dr. Erkan Özdemir, Gazeteci Özkan Karakaya ve Talip Şahin Şirin ile makamında Ardahan’daki Koronavirüs vakalarına yönelik bir açıklama yaptı.

Haber/Talip Şahin Şirin

Ardahan İl Sağlık Müdürü Dr. Erkan Özdemir, Gazeteci Özkan Karakaya ve Talip Şahin Şirin ile makamında Ardahan’daki Koronavirüs vakalarına yönelik bir açıklama yaptı.

Özdemir, özellikle yaz mevsiminde yaşanan hareketlilik nedeniyle vakaların artış gösterdiğine dikkat çekerek, “Maalesef Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de vaka sayıları artış göstermeye başladı. Yurttaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına kesinlikle özen göstermelidir. Pandemiyle mücadelemize kararlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

ASKERİ HASTANE ÇÜRÜK
Bazı sosyal medya ve internet sitelerinde Askeri Hastanenin pandemi hastanesine dönüştürülmesi yönünde paylaşımlar yapıldığını da belirten Özdemir: “Ancak bu kişiler oranın çürük bir yapı olduğunu bilmiyor. Pandemi hastanelerinin tek kişilik ve her odada bir tuvaletin olması gerektiğini bilmiyor. Bizlerde Ardahan’da ikinci bir hastanenin olmasını isteriz ancak o bina çürük ve şuan ki şartlara göre hastane ortamına elverişsiz ve depreme dayanıksızdır. Bu konuyu gündeme taşıyan arkadaşların biraz o bina hakkında bilgi edinselerdi eminim ki konuyu gündeme taşımazlardı. Anjiyo ünitesinin açılması ise tamamen nüfusa dayalı ve tam teşekküllü bir hastane yapısına sahip olmalıdır. a

Kaldı ki Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay ile birlikte ilimizin tüm eksikliklerini Bakanlığımıza iletmiş durumdayız. Ardahan sağlık alanında her hangi bir sorun yaşamıyor, pandemi nedeniyle bazı ameliyatları ötelemek zorunda kaldık. Diğer illere göre çok iyi durumdayız” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Özdemir’den Askeri Hastane açıklaması