Ardahan'ın önemli tarihi alanlarından biri olan Ramazan Tabyaları ve Yıldız Dağı mevkiinde görüntülenen çöp dağları yürekleri sızlattı.

Ardahan'ın önemli tarihi alanlarından biri olan Ramazan Tabyaları ve Yıldız Dağı mevkiinde görüntülenen çöp dağları yürekleri sızlattı. Önceki dönem Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un TANAP'dan aldığı 6 milyon liralık hibe desteği ile 2018 yılında yapımı tamamlanan Çöp Toplanma Alanı ve Katı Atık Ayrıştırma, Depolama Merkezi olmasına rağmen Yıldız Dağı mevkiinde görüntülenen çöp dağları bu tesisin neden aktif olarak kullanmadığı sorusunu gündeme taşıdı.

 

Çıldırlı Gazeteci Suat İncedere'nin alanda yaptığı incelemede kadrajına takılan görüntülerde tarihi eserlerinde bulunduğu binlerce dönümlük alanda gelişi güzel dökülen çöpler nedeniyle her taraf çöplük içinde görülüyor. 

 

2018 yılı ekim ayında faaliyete giren Ardahan Belediyesinin hibe desteği alarak yaptırdığı Çöp Toplanma Alanı ve Katı Atık Ayrıştırma, Depolama Merkezi ilçelerin bile çöplerinin toplanıp ayrıştırılacağı tesiste organik maddelerin depolaması dışında cam, kâğıt, karton, poşet gibi ürünlerin de geri dönüşüme kazandırılacak şekilde ayrıştıracak kapasite de olmasına rağmen Yıldız Dağı ve Ramazan Tabyalarının olduğu alanda ortaya çıkan görüntü vatandaşları şaşkına çevirdi.

 

Dönemin Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un Çöp Toplanma Alanı ve Katı Atık Ayrıştırma, Depolama Merkezi alanın rehabilitasyon çalışmaları kapsamında diktirdiği 100 bin adet akasya fidanı ise çevreye dökülen çöpler nedeniyle ağaçların dallarının poşetler ile kaplandığı görüntülendi.

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • RAMAZAN TABYALARI YÜREKLERİ SIZLATTI