Sağlık Müdürlüğü, sağlıksız idare ediliyor

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 18.12.2012 13:15:05 Toplam 4683 defa okunmuştur.

Sağlık Müdürlüğü, sağlıksız idare ediliyor

Sağlık Müdürlüğünün kalorifer ile tuvaletleri
çalışmadığı için görevliler çile çekiyor
            Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü görevine geldiğinde, ?Sağlık hizmetlerinin noksansız verileceğini? söyleyen Dr. Bilge Kağan Kaya, Hastane ve Sağlık Müdürlüğü personeli arasında yaptığı kıyımla halktan tepki alırken, başında bulunduğu Kurumun düzenini bozduğu için sağlık hizmetlerinde aksamalar olduğundan yakınılıyor. Kış mevsiminin en ağır geçtiği il olan Ardahan?da, iki aydır kaloriferler yandığı halde, İl Sağlık Müdürlüğü kaloriferleri ile tuvaletlerinin çalışmaması, Kurum personeli ile işleri için buraya giden vatandaşlara tam manasıyla çile çektirilmesi tepkilere neden olmuş ve bu durum yüksek sesle eleştirilmeye başlanmıştır.
             Sağlık Müdürlüğü personeli odalarına koydukları elektrikli aletlerle ısınmaya çalışır-ken, tuvalet ihtiyaçlarını  spor sahasının duvar diplerine giderek karşıladıkları ileri sürülüyor. Diğer tarafta, Halk Sağlığı laboratuarına giden bayan hastaların idrar nu-munesi vermek için yer arayışına girmeleri ise çirkin bir manzara sergiliyor. Ayrıca, palto ile battaniyelere sarılarak çalışan Sağlık Müdür-lüğünün bazı personelinin hastalandığı ve bundan dolayı işlerde aksamalar olduğu iddia ediliyor.
              Ardahan?da sağlık hizmetlerinin ?Nok-sansız sunulacağı? (!) iddiasında olan Dr. Bilge Kağan Kaya?nın Kurumu sağlıklı idare etme-diğinden yakınan vatandaşlar ile bazı sağlık çalışanları, Valimiz Seyfettin Aziz-oğlu?nun  İl Sağlık Müdürlüğüne gelerek yaşanan çile dolu durumu görmesini ve sağlık hizmetlerinin felç olmasına sebebiyet verenler hakkında soruş-turma başlatmasını beklediklerini söylediler.          Kasım Tırpancı

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Sağlık Müdürlüğü, sağlıksız idare ediliyor