Kars’ta kendisini “Jandarma Karakol Komutanı” olarak tanıtan dolandırıcılar yakalandı.

Kars’ta kendisini “Jandarma Karakol Komutanı” olarak tanıtan dolandırıcılar yakalandı. 

Kars İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde kendilerini Jandarma Karakol Komutanı olarak tanıtan organize suç örgütü üyeleri, köy muhtarlarını telefonla arayarak adaklık hayvan istemiş, hayvanları önceden irtibat kurdukları kasaplara yönlendirip kestirmiş ve kasaplar tarafından hayvan bedeninin kendi banka hesaplarına gönderilmesini sağlayarak vatandaşları dolandırmışlardı.

Oluşturulan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yapılan titiz planlama takip ve çalışma neticesinde aynı suç örgütünce benzer dolandırıcılık suçlarının farklı şehirlerde de işlendiği bilgisi elde etti. Yapılan araştırmalar sonucu organize suç örgütü üyesi olan 3 şahıs tespit ederek çok sayıda faali meçhul nitelikli dolandırıcılık olayı aydınlatıldı.

Suç örgütünün 2 üyesi Adana ilinde yakalanarak adli makamlara sevk edilirken, 1 şüpheli tutuklandı, 1 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Firari 1 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor. Konuyla ilgili olarak Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Kars İl Jandarma Komutanlığı,  asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında faaliyetlerine kesintisiz olarak devam etmektedir” denildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Sahte komutanlar yakalandı