SOKAĞA TERKEDİLEN İKİ GÜNLÜK YAVRU TAYA SAHİP ÇIKTI

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 08.07.2019 09:31:35 Toplam 934 defa okunmuştur.

Vicdansızlar iki günlük yavru tayı sokağa terketti.

Vicdansızlar iki günlük yavru tayı sokağa terketti.

Ardahan´da şehir merkezine bırakılan iki günlük yavru tayı belediye çalışanları buldu, bakımlarını Rahvan At Binicilik Kültür ve Spor Kulübü Başkanı üstlendi.

Rahvan At Binicilik Kültür ve Spor Kulübü Başkanı Murat Arabul, “At konusuna bir an önce el atılıp, kış ayında atları dağlara, yavru tayları dışarı bıkılmamasının önüne geçilmesi lazım” dedi.

Arabul, gazetemize yaptığı açıklamada; “Herkes kedi köpek bakar oldu ama bu hayvanların yüzüne kimse bakmıyor. Yazın işlerini görürler, kış ayında atları kar içine bırakırlar. Kısraklar doğum yapar, iki günlük yavru tayları annesinden ayırıp sokağa bırakırlar bu nasıl bir vicdandır. Bu zamana kadar kendi imkanlarımızdan bir çok tay bulup büyütüp, zahmetine katlanıp çevremize hediye manasında bakmalarına sebep olduk. Lütfen bu atların konusuna bir an önce el atılıp kış ayında atları dağlara, yavru tayları dışarı bıkılmamasının önüne geçilmesi lazım. Sokak hayvanları, kedi, köpek gibi hayvanlar gerek çöplerde gerek duyarlı vatandaşlarımızın mama bırakmalarıyla kendilerini doyurabiliyorlar. Lakin atlarımız kış ayında kar üstünde aç susuz soğuk yaban hayvanlar tarafından parçalanıyor. Bahar ayında minik taylar iki günlükken dışarı atılıyor, anne sütünden başka bir şey bilmezken acından ölüyorlar. Lütfen bu işin önüne geçilmesini hep birlikte engelleyelim” şeklinde konuştu.

Haber: Şenol Kirman

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • SOKAĞA TERKEDİLEN İKİ GÜNLÜK YAVRU TAYA SAHİP ÇIKTI