Sözlü garanti veren usta, bozulan aracı yeniden tamire aldı

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 13.05.2018 14:52:04 Toplam 412 defa okunmuştur.

İstenen düzeyde usta, çırak ve malzemenin pek bulunmadığı Ardahan’da, her alanda olduğu gibi araç onarımlarında da ekseriyetle diğer illere gidiliyor.

 

İstenen düzeyde usta, çırak ve malzemenin pek bulunmadığı Ardahan’da, her alanda olduğu gibi araç onarımlarında da ekseriyetle diğer illere gidiliyor. Buna karşın, Ardahan’da hizmet veren Şahin Oto firması sahibi Erkan Şahin,  evvelki yıl onardığı için verdiği garanti sözünü tutarak yeniden onarıma alması örnek bir davranış olarak görülmüş ve memnuniyetle karşılanmıştır.

Özel şahısların yanı sıra, birçok devlet kuruluşlarının araçlarını da tamir eden Erkan Şahin, 2 yıl önce onardığı ve pek kullanılmadığı halde bozulan ve sağlıklı çalışmayan araç sahibinin mağduriyetini dikkate alması ve bütün giderleri kendisine ait olmak üzere yeniden yapmaya başlaması, örnek bir esnaflık ahlakı sergilediğinden dolayı  taktir edilmiştir.

Ardahan’da 15 yıldan beri araç tamiratı yaptığını ve müşterilerinin memnuniyetine özen gösterdiğini vurgulayan Erkan Şahin, “Esnaflıkta müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Yapılan iş ve satılan her hangi bir üründe hata varsa, bunu gidermek şarttır. Yaptığımız işlere durumuna göre sözlü ve yazılı olarak garanti veriyoruz. Zaman içerisinde her hangi hata meydana  gelse, onu gidermek başlıca görevimizdir. Müşteri velinimetimizdir.  Onunun mağduriyetini mutlaka gidermemiz gerekir” demesi, her esnaf için örnek alınacak bir yaklaşım olarak görüldü.

Ardahan’da bir esnafın yaptığı işten dolayı sorumluluk anlayışıyla hareket etmesi ve randımanlı çalışmayan 75 AL 685 plakalı aracı yeniden onarıma aldığı yönünde bilgi alan bir grup gazeteci, sanayi sitesine giderek görüştükleri Erkan Şahin ustaya bu davranışından dolayı teşekkür ettiler.                  

                   

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Sözlü garanti veren usta, bozulan aracı yeniden tamire aldı