Ardahan’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile tamamlanan şehirlerarası otobüs terminalinin açılışı yapıldı.

Ardahan Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Ardahan Ulusal Kültür ve Bal Festivali ve otobüs terminalinin açılışı için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, kente geldi. 

Şehirler arası otobüs terminalinin açılış öncesi Ardahan Belediyesini ve kent merkezindeki esnafı ziyaret eden İmamoğlu ve Torun halk ile sohbet etti. Ardahan Kaptanpaşa Mahallesi'nde çevre yolu mevkiinde yaptırılan otobüs terminalinin açılışında konuşan İmamoğlu, “Bugün burada anlıyorum ki Ardahan'ın çok önemli bir eksiğini giderme konusunda bir proje gerçekleştirdik. Geçmişte bu ile yakışmayan bir otogar gördüm. Ama umut ediyorum, hem ürün kalitesi hem tasarım kalitesi hem çevreye dönük duyarlılığıyla size Ardahan Belediye Başkanı ile birlikte sunduğumuz yeni otogarımızdan umarım hepiniz memnunsunuzdur. Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin tek önceliği var, adaletin ve geleceğin en ufak bir sıkıntının yaşanmadığı çocuklarımızın ve gençlerimizin bu ülkede gelecekle ilgili planlar kurmasının elzem olduğunun farkında olan demokrasi kurallarının ve demokrasi geleneğinin en güçlü şekilde geleceğe taşınması konusunda kararlı adımlar atan 6'lı masanın onun içinde bulunan değerli siyasi partilere ve aynı demokrasi anlayış içerisinde olan diğer ve kuruluşlara siyasi partilere büyük görev düşüyor. Ben iddiayla söylüyorum. Altılı masaya, o masanın liderliğini yapan genel başkanımıza buradan söylüyorum. En çalışkan, 724 bu sürecin bu değişimin gerçekleşmesi için bu sürecin en çalışkan neferi ben olacağım. Çok çalışacağız, genel başkanımıza da o sürece de layık olacağız” diye konuştu.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ise “İstanbul Büyükşehir Belediyesi sadece Ardahan’ımıza hizmet vermiyor. Türkiye'de 350'nin üzerinde belediyemize hizmet veriyor. Bizim belediye sayımız 250. Demek oluyor ki 100'de farklı siyasi partilerden olan belediyelere hizmet veriyor. Biz de ayrımcılık, gayrımcılık yok. Hep birlikte Türkiye'yiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden ayrıştırmadan hizmet vereceğiz dedi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ise şunları kaydetti: “İlimizde herkesin hayallerini süsleyen ve şehrimizin gelecek 50 yılına hizmet edecek olan çok yüksek kalitede bir otogar inşa ettik. Terminalimizin teknik ve proje desteğini sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na çok teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ise şunları söyledi: Bütün yasaklara, kısıtlamalara rağmen yeniden bir destan daha yazdınız. İki yıldır pandemi dolayısıyla festivallerimizi yapamıyorduk. Bugün iki bayramı birlikte kutluyoruz. İki yıl aradan sonra, Ardahan Kültür ve Bal Festivali'ni yapıyoruz. Ayrıca yıllardır hasret olduğumuz bir yatırımın hizmetini yapıyoruz. 2019 31 Mart'ında, nasıl bizi iktidara getirdiyseniz; Millet İttifakı ile birlikte genel iktidarı da getireceğiz. Bunan inanın. Üç tane festivalimizi iptal ettiler: Hanak Festivali, Ümit Kaftancıoğlu'nun adı var diye iptal ettiler. Damal Festivali, Atatürk'ün izinde olduğu için ona bile tahammül edemedi, iptal ettiler. Yine HOÇVAN Hasköy Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği festivali de iptal ettiler. Onlar ne kadar iptal ederlerse etsinler. Birlikte omuz omuza, yasak düzenini değiştireceğiz.

Konuşmaların ardından şehirler arası otobüs terminalinin açılışı yapıldı. Açılış sonrası, protokol ve davetliler terminali gezdi.

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • TERMİNALİ BAŞKAN İMAMOĞLU AÇTI