TIRPANCI, KUŞADASI BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 27.04.2022 12:39:40 Toplam 1007 defa okunmuştur.

ARDAHANLI GAZETECİ KASIM TIRPANCI AYDIN'IN KUŞADASI BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.

KASIM TIRPANCI

15 bini aşkın nüfusu bulunan, ilçe olması gerekirken Beldelikten Mahalleye dönüştürülen ve yılların ihmaline uğrayan Davutlar Mahallesinin bu konumunu dikkate alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, başlattıkları çalışma sonucu görülen acil sorunlar çözüme kavuşturulmaya başlanmış ve turistik konumundan dolayı da bu mahalle huzur içerisinde yaşanacak hale getirilmesi için hazırlanan projenin uygulamaya konulması çevrede sevindirici olmuştur. Bu konuda görüştüğümüz Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, “Davutlar Mahallesi yatırımlar yılını yaşıyor” demiştir.


İki yıl önce geldiğim Davutlar Mahallesinde karşılaştığım çirkin görüntü karşısında, adeta şok oldum ve Türkiye’nin gözde bir turizm bölgesinde caddelerin son derece bozuk olması, fosseptik çukurlarının vidanjörle boşaltılması, tahammül sınırlarını aşan lağım kokularının çevreyi rahatsız etmesi, kirli suların caddelere yayılmasına karşın, halktan gelen tepkileri de dikkate alarak, “Davutlar Mahallesi üvey evlat olmaktan kurtulmayacak mı?” başlıklı bir haber yazdım ve Davutlar Ekspres gazetesi ile facebook sayfamda yayınlanınca, ciddi manada ses getirdi, her karşılaştığım mahalle sakinleri sorunlarını gazeteye yazdığımdan dolayı memnun olduklarını ifade ettiler.


Davutlar Mahallesinin son derece bozuk olan merkez caddeleri ile sokak yollarında çamurdan, tozdan geçilmezken, gerçekleştirilen hizmet seferberliği sonucunda yolların yapılması ve kanalizasyon ağının oldukça mükemmel şekilde döşenmesi ve vidanjör araçlarının ortalıkta görünmez olması, son derece rahatsız edici olan lağım kokularının kesilmesi, mahalle halkını ciddi manada mutlu etmiştir.


Karayolları ile Özel İdare’nin de görev alanları içerisine giren, 4 giriş-çıkışlı yolları bulunan Davutlar Mahallesi'nde gerçekleşen yatırımlarla ilgili olarak bilgi aldığımız Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Özlem Çerçioğlu ile Kuşadası Belediye Başkanı sayın Ömer Günel, Davutlar mahallesinin sorunlarını belirleyerek çözüme kavuşturma planları gerçekleşme aşamasına gelmiştir.

Bu mahallemiz yıllardır yatırımlardan yoksun kalmıştı. İki başkanımızın başlattıkları yatırımlar memnuniyet verici olmuştur. Hemşerilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla Aydın Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Belediye Başkanımız sayın Ömer Günel, 2,5 yılda kentimizi baştan aşağıya yeniledi. Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerini de sağlıklı bir alt yapıya kavuşturmak için var gücümüzle çalışmalar devam ediyor. Yapılan projelere göre bu yıl Davutlar mahallesinde 100.000 m2 kilit parke döşenecek.

Bu ana kadar 30.000 M2’lık parke taş yapımı gerçekleşmiştir. 20.000 M2 sıcak asfaltta kısa zamanda atılacaktır. Kanalizasyon sorunu bitmiş ve arıtma tesisine aktarım sağlanmıştır. Asbestli borularla gelen içme suyu yeni borulara alınmış ve daha sağlıklı içme suyuna erişim gerçekleşmiştir. Ayrıca yağmur suyu hatları da yapılmış ve Davutlar sahilinden Sevgi plajı civarına kadar olan kesimler tamamen bitmiştir. Bu yıl Davutlar Mahallesi için yatırımlar yılı olmuş ve tam manasıyla çehresi değişmiştir” şeklinde açıklamada bulunması memnuniyetle karşılanmıştır.
Davutlar mahallesindeki Belediye yatırımları hakkında tarafıma ayrıntılı bilgiler veren Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari’nin halk arasında taktir edilen çalışmalarında başarılar dilerim.

 

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • TIRPANCI, KUŞADASI BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ