Vali Bilmez, Ardahan soğuktur belki, yüksektir ama bakirdir

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 10.10.2017 13:09:57 Toplam 703 defa okunmuştur.

Vali Mehmet Emin Bilmez, il merkezine bağlı Hoçvan bölgesinde 4 köyü ziyaret etti.

Vali Mehmet Emin Bilmez, il merkezine bağlı Hoçvan bölgesinde 4 köyü ziyaret etti.
Ziyaretleri kapsamında, beraberinde ki kurum amirleri ile birlikte Tunçoluk, Lehimli, Hasköy ve Otbiçen Köylerine giden Vali Bilmez, köylerde incelemelerde bulundu.
Köy okulları ve Köy evlerinde muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Bilmez, vatandaşlarla samimi sohbette bulundu, köylerin sorunlarını dinledi ve notlar aldı.

 Vali Bilmez, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, “Bu ülkede yaşayan tüm insanlar, dili, inancı, ırkı ne olursa olsun aynı kaderi paylaşmıştır.  Bu bölge insanı da aynı kader birliğine ortaklık etmiş, Ruslar burayı işgal ettiği zaman Ahıska’lısı, Terekeme’si, Kürt’ü el ele vererek toprağını savunmuştur. Bu bölge, 40 yılı aşkın bir süre esaret altında kaldı fakat yinede kimse birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden ve komşuluğundan taviz vermedi. Onun için Allah bu bölgeye gerçekten çok büyük güzellikler bahşetmiştir. Soğuktur belki, yüksektir ama bakir bir alandır. Biz bu güzelliğin, doğallığın bozulmamasından yanayız. Tüm renklerimizle birlik ve kardeşlik içerisinde yaşadığımız müddetçe geleceğimiz çok daha güzel ve refah olacaktır. Onun için biz, kendi bölgemizde bizi ayrıştırmaya çalışan, bizi birbirimize düşürmeye çalışan hiçbir kimseye fırsat vermeyeceğiz ve insanımızı sonuna kadar koruyacağız” dedi.

 Sorunları yerinde tespit ederek çözümü noktasında özverili çalışmalarda bulunduklarını da aktaran Vali Bilmez, “İstekler sınırsız, fakat imkanlar kısıtlıdır. Devlet olarak biz, imkânlarımızı en iyi şekilde kullanarak köylerimize, insanımıza hizmet etme gayretinde olacağız. Köylerimizin sorunları var elbette. Bunları tespit ediyoruz, yerinde görüyoruz” diye konuştu.

Vali Bilmez, not aldığı sorun ve taleplerin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi yönünde ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

 

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları Ardahan Haber 23 Şubat Gazetesi 'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Vali Bilmez, Ardahan soğuktur belki, yüksektir ama bakirdir