Vali Mehmet Emin Bilmez, Karagöl Mahallesi’nde ‘Halk Günü’ toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Mehmet Emin Bilmez, Karagöl Mahallesi’nde ‘Halk Günü’ toplantısı gerçekleştirdi.
Vali Bilmez, valiliğimizce belirli dönemlerde düzenlenen halk günü toplantılarını; halkın tamamına ulaşmak, sorun ve talepleri yerinde dinleyerek çözüm önerilerini istişare etmek amacıyla mahallelerde yapmaya başladı.

Mahalle toplantılarının ilki Karagöl Mahallesi’nde yapıldı. Şehit İnan Akçam sokağında kurulan çadırda Vali Mehmet Emin Bilmez, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve diğer yetkililer ile birlikte, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi, bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini değerlendirdi. Mahalle buluşmasına, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
  “Bizim kaynaşmaya ihtiyacımız var”

Çok sayıda katılımın olduğu toplantıda konuşan Vali Bilmez, birlik ve beraberlik vurgusunda bulunarak şunları söyledi:

“Buraya sizlerle sohbet etmek, sizlerin sorunlarını dinlemek ve aynı ortamı paylaşmak için geldik. Göreve geldiğimiz günden itibaren mahalle ve köy muhtarlarımızla, köy imamlarımızla toplantılar yaptık. Muhtarlarımıza, mahalle ve köylere de geleceğimizi, halkla iç içe olacağımızı söyledik. Bugün işte bunun için buradayız. Bizim böyle zaman zaman bir araya gelmeye, sohbet etmeye, kaynaşmaya ihtiyacımız var. Sizlerin de buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz. Siz olduğunuz için biz varız. Ardahan’da yaşayan insanlar olmasaydı, valiliğin de belediyenin de varlığı söz konusu olmazdı. Bizim varlığımızın nedeni sizlere hizmet etmek, sizlerin ihtiyaçlarınızı gidermek, sorunlarınıza çare üretmektir. Biz bu toplantılarla, daha çok mahallelerimizi ilgilendiren sorunları görmek, başta sağlık, eğitim, asayiş olmak üzere her konuda sorunları tespit etmek ve bu sorunlara çözüm üretmek istiyoruz. Merkez mahallelerimizin ardından, merkez köylerimizden başlayarak ilçelerimizde ve ilçelere bağlı köylerimizde de bu tür toplantıları yapacağız.”
Belediye Başkanı Faruk Köksoy ise, mahalle buluşmasına öncülük ederek, halkla iç içe bir ortama vesile olduğunu belirttiği Vali Bilmez’e teşekkür etti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları Ardahan Haber 23 Şubat Gazetesi 'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Vali Bilmez çadırda halkı dinledi