Vali Mehmet Emin Bilmez Muharrem ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Mehmet Emin Bilmez Muharrem ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Bilmez’ in mesajı şöyle;
İslam Dini’nin en kıymetli dört ayından birisi olan Muharrem Ayı’na erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Hicri takvimin ilk ayı olan bu ay; paylaşmanın, şükretmenin, bereketin, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın adı olan Aşura Günü’nün yanında, zulme boyun eğmeyen, adaletten ve doğruluktan ayrılmayan Hazreti Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmesi hüznünü de içerisinde barındırmaktadır.
Bizim yaşadığımız coğrafya, Mevlana’nın, Hoca Ahmet Yesevi’nin, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş Veli’nin barış, kardeşlik ve sevgi tohumlarıyla yoğrulmuş bir coğrafyadır. O âlimlerin, sevgi ve kardeşlik tohumları, bizim yüreğimizdedir. Asırlardır bu coğrafyada bir ve bütün olarak yaşamaktayız. Çünkü bizim varlığımızın temeli, sevgi ve hoşgörü üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla biz, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı sonsuza dek sağlam tutmak zorundayız. Sevgi ve kardeşliğin en güzel yaşandığı aylardan biri de içerisinde bulunduğumuz Muharrem Ayı’dır.
Bu duygularla, başta Kerbela şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Muharrem ayının, ilimizde ve bütün memleketimizde birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın artarak çoğalmasına vesile olmasını diliyor, tutulan oruçlarının kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları Ardahan Haber 23 Şubat Gazetesi 'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Vali Bilmez’ den Muharrem ayı mesajı